5. Candida albicans. Autisms, Candida, dzīvsudrabs
Piecu rakstu sērijas sākums te 1. Candida albicans. Kāpēc tā savairojas
Candida sēne bieži ir sastopama Autiskā spektra bērnu organismā. Un tas nav pārsteigums, ja zinām, ka vairumam autiskā spektra bērnu raksturīga Disbakterioze zarnu traktā, kas tiešā veidā ietekmē gan fiziskos, gan mentālos simptomus. Un Candida te ir tikai viens no daudzajiem patogēnajiem iemītniekiem, kas var dominēt bērna uzvedību. Tāpēc uzskatu, ka darbošanās ar visādām sociālās iemaņas attīstošajām terapijām nedos paliekošu rezultātu, kamēr bērna organims nav sakārtots fiziskajā līmenī. Un visupirmais darbs būtu zarnu trakta savešana kārtībā.
Candida arī autisma gadījumā var atpazīt pēc izteiktas kāres pēc saldumiem, kā arī augļiem. Pazīstu meitenīti, kurai dienā apēst 10-12 ābolus ir tīrais nieks, kā arī puiku, kuram lielais kārums ir mandarīni. Raksturīgs Candida simptoms autisko bērnu gadījumā ir skaļi, griezīgi smiekli bez īpaša iemesla.
4. Candida albicans. Kas notiek, kad Candida atkāpjas
Piecu rakstu sērijas sākums te 1. Candida albicans. Kāpēc tā savairojas
Iesāktā pasākumu programma pret Piena sēni jeb Candida drīz būs jūtama visā organismā, un tas liecinās, ka sākusies pakāpeniska Candida sēnes bojāeja. Ja nopietni sāk ievērot diētu, papildus uzņem probiotiķus, kā arī lieto pretsēnīšu preparātus, Candida raugi pamazām sāk atmirt. Dzīves laikā Candida spējot izdalīt 79 toksīnus, bet, kad tā sāk iet bojā, toksīnu ir vēl vairāk. Tas nozīmē, ka organisms uz kādu laiku kļūst toksiskāks nekā pirms atveseļošanās programmas sākuma. Tā rezultātā mūsu organismā sākas daudzas metabolisma reakcijas, un imunitātei jāstrādā pastiprinātā režīmā, lai spētu nodrošināt toksīnu un atmirušo Piena sēņu izvadīšanu.
3. Candida albicans. Lielais plāns - kā sev palīdzēt
Piecu
rakstu sērijas sākums te 1. Candida albicans. Kāpēc tā
savairojas
Šis ir visai garš raksts, jo lasītāja ērtībai visi galvenie praktiskie aspekti salikti vienuviet.
Bieži cilvēki izvēlas vairākus līdzekļus,
kas darbojas dažādos veidos un ko lieto vienu pēc otra ar domu
vājināt Candida sēni dažādos tās dzīves posmos. Bieži izvēlētās
metodes jāizmanto vairākus mēnešus.
Lielais plāns ietver organisma iekšējās mikrofloras sakārtošanu un stiprināšanu, kas ilgtermiņā palīdzēs mazināt Candida izpausmes. Tam nolūkam nepieciešama divēja pieeja - vispirms jāpadara vājāka patogēnā rauga sēne un citi nelabvēlīgie mikroorganismi, bet pēc tam jāatjauno un jāstiprina labvēlīgo baktēriju daudzums, kur liela nozīme ir pareizai uztura izvēlei un gremošanas sakārtošanai. Šo iespējams īstenot ar 3 galvenajiem darbošanās virzieniem, kas palīdzēs būtiski ierobežot Candida daudzumu organismā un mazināt nepatīkamos simptomus:
- Diēta
- Probiotiķi
- Dabiski pretsēnīšu
preparāti
2. Candida albicans. Simptomu riņķa dancis jeb kāpēc zāles nepalīdz
Piecu rakstu sērijas sākums
te 1. Candida albicans. Kāpēc tā
savairojas
Attēls no http://www.cdc.gov/drugresistance/pdf/ar-threats-2013-508.pdf
Candida infekcijas jeb Kandidozes simptomi
1) Vaginālas kandidozes jeb Piena sēnes infekcija sievietēm izpaužas kā:
- balti, biezi izdalījumi
- dzimumorgānu nieze
- dedzinoša sajūta
- nepatīkamas sajūtas urinējot
- urīnceļu iekaisumi
- nieze tūpļa zarnas apvidū
- hronisks vaginīts
- u.c.
Lai gan par Piena sēni sauc vaginālas Kandidozes infekciju, terminu Piena sēne esam pieraduši lietot plašāk - tātad arī citos gadījumos, kad runājam par Candida infekciju organismā. (Tāda ir mana sapratne.)
1. Candida albicans. Kāpēc tā savairojas
Attēls no http://phys.org/news/2015-11-candida-albicans-mysterious-fungus-major.html
Kas ir
Candida?
Candida albicans ir rauga sēne – vienšūnas organisms, kas mitinās cilvēka organisma gļotādās, tā nelielā daudzumā dzīvo zarnu traktā (arī mutē), reproduktīvajā sistēmā, taču var būt arī citās gļotādās, kā arī uz ādas. Tās primārais uzdevums cilvēka organismā ir palīdzēt sagremot un asimilēt pārtiku, kā palīdzēt mūsu ķermeni attīrīt no vielām, kam organismā nevajadzētu būt (toksīni, patogēnās baktērijas, vīrusi, parazīti u.tml.). Vai zināji, ka termins Candida albicans nozīmē - Salds un balts? Garajā rakstā (kas lasīšanas ērtībai sadalīts 5 atsevišķos rakstos), godājot rauga sēnes latīnisko nosaukumu, saglabāšu terminu Candida, to nelatviskojot, bet saprotot, ka to izrunājam ar K (tāpat kā Curantur).
Cilvēka organisms dzīvo simbiozē ar veselu plejādi mikroorganismu – baktēriju, sēnīšu, vīrusu, arī parazītu – kas mums palīdz uzturēt imunitāti un veselību. Tiek lēsts, ka mūsos mājo ap 500 dažādu mikroorganismu. Zarnu traktā esošo baktēriju kopējais svars esot 2-3 kg, kas atbilst cilvēka lielākā orgāna – aknas – svaram. Tie ir triljoni baktēriju, kuru kopā esot 10 reizes vairāk nekā paša cilvēka šūnu. Bez tam tiek apgalvots, ka Homo sapiens ģenētisko informāciju veido 90% baktēriju DNA, un tikai 10% - cilvēka šūnu DNA. Rodas loģisks secinājums, ka mēs esam vairāk baktērija nekā cilvēks. Baktērijas uz Zemes bijušas gadu tūkstošus un miljonus pirms mums, un mēs esam attīstījušies, ar šo mikroorganismu pasauli sinerģiski sadzīvojot, tāpēc dzīvi bez šiem mazajiem iemītniekiem mūsos un ap mums nemaz nevaram iedomāties.