"Bieži ar pacientu vienojamies, ka simptomi pēc vakcīnas ir tikai sakritība"
Tulkojums tekstam uz krekliiņa attēlā - Kāpēc? Jo es tā teicu, tāpēc.
Ar interesi noklausījos šodienas (10.08.2021) LR1 radio
raidījumu Kā labāk dzīvot par COVID-19 un sirds-asinsvadu sistēmas darbību.
Zemāk citāti no raidījuma.
- Patiešām, tiek saņemti signāli par miokardītiem kā vakcinācijas komplikāciju. Bet tā ir ļoti, ļoti, ļoti reta komplikācija.
- Mēs medicīnā nevērtējam miokardīta un trombozes riska saistību ar vakcināciju, jo šis risks ir pielīdzināms sadzīviskam riskam.
- Ir satraucoši, ka miokardīta gadījumi ir jaunu cilvēku, biežāk jaunu vīriešu vidū, tai skaitā 13-14 un 18-gadīgu jauniešu vidū, bērnu, pusaudžu vidū.
- Miokardīta diagnoze kardioloģijā ir kā sarkanais karogs. Miokardīts kā sirds muskuļa iekaisums var izraisīt tādas komplikācijas kā sirds mazspēju, aritmijas.
- Pēdējās nedēļas laikā ir bijuši 6 miokardīta gadījumi.
- Ja pēc vakcīnas pirmajā vai otrajā nedēļā, vai pēc atkārtotas vakcīnas devas parādās miokardīta simptomi - sāpes krūtīs, elpas trūkums, paātrināta sirdsdarbība, aritmija, - noteikti steidzieties pie ārsta. Bet šie simptomi vien neparāda diagnozi, miokarda bojājumu apstiprina ar precīzām asins analīzēm un attēlu diagnostikas metodēm.
- Miokardīta riski ir daudz lielāki covid-infekcijas gadījumā nekā pēc vakcīnas.
- Gan vakcīnas pret covid, gan vakcīnas pret citām infekcijām – tie ir medikamenti. Atšķirībā no citiem medikamentiem, vakcīnas ir vieni no drošākajiem medikamentiem.
- Nav dzirdēts, ka vakcīnas tikušas izmantotas pašnāvības nolūkos, vai ka būtu bijušas vakcīnu zādzības, lai tās izmantotu mērķiem, kam tās nav paredzētas. Tad ir skaidrs, ka ar šo preparātu izdarīt nopietnu kaitējumu ir praktiski nereāli.
- Ir vakcīnas, ko mēs izmantojam jaundzimušajiem, bērniem pirmskolas vecumā, arī grūtniecēm, tādēļ ārstiem ikdienas darbā un, sniedzot pacientiem informāciju, jābūt izcilai pārliecībai par to, ka šīs vakcīnas ir drošas.
- Vakcīnas jau ir izmatotas pāris simts gadu. Informācija ir uzkrāta pietiekami liela. Tās ir visā pasaulē atzītas par vienu no drošākajiem profilakses veidiem. Nav tādu pierādījumu, ka tās izraisītu kādas citas saslimšanas vai nodarītu kaitējumu veselībai.
Uz visiem klausītāju jautājumiem par dažādām veselības problēmām un vai tādā gadījumā ir droši vakcinēties, ārstiem viena atbilde - JĀ. Uz visiem jautājumiem, vai vakcīna varētu būt cēlonis dažādiem pēc injekcijas piedzīvotajiem simptomiem, ārstiem atkal viena atbilde - NĒ.
Klausītāji jautā, vai ir droši vakcinēties šādās situācijās. Ārsti atbild:
- ja dzīvē jau 2 reizes bijis anafilaktiskais šoks pēc medikamentiem – droši, tikai jābrauc uz Rīgas lielo slimnīcu to darīt, lai ārsti pēc tam var palīdzēt. Pārsvarā gadījumu viss ir labi. Diez vai būs alerģiska reakcija no vakcīnas
- ja ir pārslimota Laima slimība – nē, tas absolūti netraucē saņemt vakcīnu
- ja tiek lietotas asinis šķīdinošas zāles - vienīgais risks, ka būs jāpietur vatīte pie injekcijas vietas, jo varbūt būs ilgāk asins piliens nekā citiem
- hroniski pazemināts dzelzs un ferritīna līmenis asinīs – mazasinība ir indikācija saņemt vakcīnu pret covid-19. Var vienlaikus ārstēt mazasinību un saņemt covid poti
- ja operēta miega artērija – jā, protams, viennozīmīgi. Jebkura kardiovaskulāra slimība ir iemesls vakcinēties.
Vēl vairāk – cilvēki, kas gatavojas operācijai, viņiem būtu jāvakcinējas. Ir centri, kas to ir izsludinājuši par obligātu prasību. Cienot cilvēku izvēlēs brīvību nevakcinēties, tas tomēr signalizē, ka jūs neuzticaties tradicionālās medicīnas pierādījumiem. Tad ir lielais jautājums, kā jūs varat iet uz operāciju, kas arī ir viens no tradicionālās medicīnas instrumentiem.
Klausītāji jautā, vai šādi simptomi varētu būt vakcīnas sekas. Ārsti atbild:
- ātra sirdsdarbība, muskuļu sāpes, paaugstināta temperatūra, galvassāpes, paātrināts pulss – tās ir tik biežas problēmas, ka to nevajag obligāti saistīt ar vakcīnu
- iesnas, klepus, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra trim vienā ģimenē savakcinētajiem, tests negatīvs – absolūti nav nevienas norādes uz to, ka tā varētu būt covid infekcija
- pietūkuši, sarkanīgi, sāpīgi acu plakstiņi – nē, droši vien iekaisums vai alerģija
- pietūkuši limfmezgli jau 2 mēnešus – pēc vakcinācijas limfmezglu pietūkums var būt, īpaši padusē, tajā pusē, kur injekcija veikta, bet parasti limfmezglu piepampums ir īslaicīgs, un tā ir normāla organisma reakcija. Šajā gadījumā – ilgstošs limfmezglu pietūkums nav aprakstīts kā vakcīnas blakne, tāpēc jāmeklē citi iemesli vai slimības
Bieži ar pacientu vienojamies, ka simptomi pēc vakcīnas ir tikai sakritība.
Tulkojums tekstam uz krekliņa attēlā - Kuru daļu no Nē tu nesaproti?
Curantur.lv komentārs pēc raidījuma noklausīšanās.
Cik vienpusēji ērta mūsu tradicionālā medicīna:
- ja saslimst, nomirst – tad noteikti no Covid
- ja ir blaknes un nopietni veselības sarežģījumi pēc covid vakcīnas – tad tie noteikti nav no covid injekcijas, un visbiežāk ir tikai sakritība
Raidījumā minēts 1980. g. dzimis pacients ar smagu miokardītu pēc covid izslimošanas, kam, iespējams, plānos sirds transplantāciju. Klausītāja jautā, kā var pateikt, ka pacients saslimis ar miokardītu tieši izslimotā covid dēļ, jo pastāv iespēja, ka viņš ar to būtu saslimis arī bez covid infekcijas. Ārsts atbild – izslēdzot citus sirds mazspējas iemeslus. Nez kādēļ šāda pati pieeja netiek izmantota vakcīnas blakņu analīzē, bet vairumā gadījumu uzreiz tiek noliegta vakcīnas un veselības komplikāciju saistība?
Kāpēc ārsti masveidā pat neizskata vakcīnas un veselības sarežģījumu saistības iespējamību?
- Tā vietā, lai godīgi atzītos, ka nezina. Jo neviens šobrīd nezina visas iespējamās sekas un esošo slimību un lietoto medikamentu mijiedarbību ar covid injekciju īstermiņā vai ilgtermiņā
- Tā vietā, lai vēl rūpīgāk izlasītu visu covid vakcīnu anotācijas un blakņu sarakstu
- Tā vietā, lai iepazītos ar oficiāli ziņoto blakņu statistiku un veidiem citās valstīs
- Tā vietā, lai ārsti vismaz pieļautu, ka saistība varētu būt
Ja alerģisku bērnu aizvedam pie ārsta, visticamāk, ārsts uz kādu laiku ieteiks izslēgt no bērna ēdienkartes pienu. Tikai, lai noskaidrotu iespējamo simptomu un piena produktu saistību.
Ja pacientam pēc zāļu lietošanas sirds veselībai, sākusies depresija un katru dienu nomoka domas par nāvi, tad ārsts visai ātri nomainīs lietotos medikamentus, jo šādu nopietnu zāļu blakni nedrīkst atstāt nepamanītu. Ne medikamenti, ne vakcīnas medicīnā nav visvareni, tiem IR blaknes, ar kurām jārēķinās.
Tomēr vakcīnas medicīnā izpelnījušās neaizskaramu lomu. Ne tikai covid injekcijas, bet arī citas vakcīnas. Kam noteikti nav nekāda sakara ar veselības problēmām pēc tam. Jo, kā tad tu, cilvēks, vari ko pēc tam pierādīt? Nav iespējams injekciju padarīt nebijušu un gaidīt, vai tie simptomi attīstās arī bez vakcīnas. Nav iespējami 2 paralēli scenāriji, lai redzētu, kā tad patiesībā ir vai būtu bijis.
Ja vakcīnas ir tik drošas, kā mums cenšas to iegalvot, tad kāpēc gan ražotājs, gan ārsts pacientam liek parakstīties, ka vakcināciju veic brīvprātīgi un tātad par sekām atbildību uzņemas pats? Ja vakcīnas ir tik drošas, kāpēc atbildību par cilvēka veselību pēc vakcīnas saņemšanas neuzņemas ne ražotājs, ne ārsts? Bez tam vairumā gadījumu vakcīnu ražotāju nav iespējams iesūdzēt tiesā par veselībai nodarīto kaitējumu.
Godprātīgam ārstam, ja viņam rūp pacienta veselība, par ko rūpēties solījis ar Hipokrāta zvērestu, būtu vismaz jāizskata pacienta pēc-vakcinācijas simptomu un vakcīnas iespējamā saistība, sākot ar citu simptomu cēloņu vai saslimstības iemeslu izslēgšanu. Nevis aklā ticībā noliegt jebkādu vakcīnas un tai sekojošo simptomu saistību. Jo īpaši situācijā, kad covid-vakcīnu ilgtermiņa ietekme uz veselību vēl ir maz izpētīta..
Tulkojums tekstam uz krekiliņa attēlā - Nejautā man, kāpēc. Atbilde ir Nē.
Silvija Ābele
Rakstā izmantotos attēlus esmu fotografējusi Dublinas lidostā pirms vairākiem gadiem