Daba Cilvēku ir radījusi pilnīgu
Daba Cilvēku ir radījusi pilnīgu.
Cilvēkā Dabas ielikts ir viss, lai mēs spētu būt veseli.
Cilvēks gadu tūkstošiem ir dzīvojis simbiozē ar Dabu.
Simbioze nozīmē, ka iegūst abi.
Labs piemērs ir mikroorganismu kopums, kas mūsos dzīvo (mikrobioms). Mēs tiem dodam mājas, tie mums palīdz gremošanas procesā un rada virkni mūsu veselībai nepieciešamu ķīmisku savienojumu.
Cilvēkam no dzimšanas ir Dabas dota imunitāte, kas ir dinamiska un mainīga, jo tā visu laiku pielāgojas ārējiem apstākļiem. Caur infekciju slimībām cilvēka imunitāte paliek spēcīgāka. Izslimojot infekciju slimības, cilvēks iegūst imunitāti pret attiecīgo infekciju uz ilgu laiku, vai pat uz mūžu.
Ja mēs saslimstam, mūsos un Dabā ir viss, lai mēs spētu sev palīdzēt un atkal būtu veseli.
Daba nav pret mums, tā mūs padara stiprākus.
Pret Dabu un tās likumiem nevajag cīnīties. Bet iemācīties ar Dabu sadzīvot. Cīnīties ar Dabu nozīmē cīnīties ar sevi.
Problēmas sākas tad, kad Cilvēks sevi iedomājies esam gudrāku par Dabu.
Farmācijas rūpniecība sevi iedomājas esam Dieva vai Dabas vietā, un nāk ar varu labot to, kas mūsu organismā esot no Dieva/Dabas aizmirsts.
It kā cilvēka organismā būtu kas Dabas neiedots. Iztrūkstot kaut kas imunitātē. Ko tagad vajagot obligāti koriģēt ar šprici no farmācijas rūpnīcas konveijera. Pavisam mazam zīdainītim. Vai tagad – ikvienam.
Ja tik vienkārši varētu to “salabot”, cilvēki neslimotu, visi būtu veseli un priecīgi, un brīvprātīgi stāvētu rindā pēc vēl.
Paskaties apkārt, vai tā ir?
Baiļu filozofija vai - atbildība un sadarbība
Jo vairāk es domāju, jo vairāk man jābrīnās. Kā tas nāk, ka cilvēks 21. gadsimtā, kad zinātne attīstās tik strauji, ka grūti tās sasniegumiem tikt līdzi (sk. kaut vai modernās tehnoloģijas un to radītās iespējas) mūsdienu sabiedrība tiek iebiedēta ar visu, kas ir dabisks:
- Mums uzglūn ļaunie vīrusi, kam, mediķuprāt, jāuzbrūk ar klepus sīrupiem un citām zālēm jebkurā to formā, kā arī jāvakcinējas. Aizmirstot, ka mēs paši esam vien māja vīrusiem un baktērijām, un ka bez tiem nemaz nevarētu pastāvēt. Patiesībā baktēriju, vīrusu, sēņu, raugu un citādu mikroorganismu mūsu ķermenī ir 10x vairāk nekā mūsu pašu šūnu. Un, kamēr viss ir līdzsvarā, kā no dabas paredzēts, tieši šie mazie un it kā nejūtamie mūsu iemītnieki gādā par to, lai mēs spētu turēties pretim tiem 5% nelabvēlīgo baktēriju, kas dabā pastāv. Un tieši ar zālēm un vakcīnām mēs šo delikāto līdzsvaru izjaucam, tā paši radot situāciju, kad slimībām un infekcijām vairs turēties pretim nespējam. Un tad sniedzamies pēc nākamajām zālēm...
3/3. Veselība un Medicīna. Tagadne un Nākotne
Es uzdrošinos cerēt, ka tuvākajās desmitgadēs mēs pieredzēsim krasas izmaiņas medicīnā.
Jo arī klasiskā rietumu medicīna beidzot, beidzot nonāk pie tā paša secinājuma, kas alternatīvās medicīnas pasaulē bijis zināms un piekopts kā pati par sevi saprotama pieeja. Vai nav ironiski, ka tikai 2014. gadā viens no progresīvākajiem pasaules ārstiem neirologs Dr Perlmutter saka apmēram šādi: „Medicīnas zinātne tagad straujiem soļiem dodas prom no limitējošā uzskata, ka atsevišķas ķermeņa daļas funkcionē neatkarīgi katra par sevi, lai pieņemtu domu, ka visas šīs sistēmas darbojas vienotā koncertā, lai saglabātu veselību un mazinātu slimību risku...” (sk. video te)
Dr Perlmutter arī apgāž tik daudzos stereotipus attiecībā uz pārtiku – ka tauki ir slikti, bet daudz ogļhidrātu uzturā ir labi, utt. Jo īstenībā ir tieši otrādi. Dr Perlmutter izlolotais jaunais medicīnas žurnāls Brain and Gut, tuvākajās dienās pieredzēs savu pirmo izdevumu. Un mēs vēl pieredzēsim, cik ļoti daudz medicīnā mainīsies, ņemot vērā šīs jaunās atklāsmes.
2/3. Medicīna un Veselība. Sapņi, realitāte un iespējas
Lasi raksta pirmo daļu šeit Lasi raksta trešo daļu šeit
Ja es drīkstētu te mazliet pasapņot, tad ideālo nākotnes medicīnas modeli es uzzīmētu apmēram šādu. Ārsts (lai kā viņu sauktu - Funkcionālās vai Integratīvās, vai Holistiskās, vai Naturopātiskās medicīnas ārsts vai taml.) papildus obligātajam medicīnas minimumam ir daudz mācījies papildus, tai skaitā Uzturzinātni un arī netradicionālas pieejas slimību ārstēšanā. Pacients ir izglītots, atbildīgs un zinošs par savu veselību un tās samezglojumiem. Tādā gadījumā ārsts būtībā ir tikai konsultants (skolotājs?), pie kura atnāk pacients, kad viņam pietrūkst padoma. Ārstam ir laiks uzklausīt un sarunāties ar pacientu, tas ir dialogs nevis vienpusējas norādes. Plašās, iepriekš veiktās analīzes dod pilnīgu ainu par cilvēka veselību, jo tajās iekļauti arī visu hormonu rādītāji, marķieri uz pārtikas jutību, ideālajā gadījumā arī ģenētiski noteiktās tendences, utml. Dakteris ar pacientu kopīgi izskata analīžu rezultātus, ārsts izskaidro ciparu kopsakarības un iesaka, kas darāms rādītāju uzlabošanai.
1/3. Vai un kad Funkcionālā un Integratīvā medicīna sasniegs Latviju?
Šis raksts top, iedvesmojoties no The
Evolution of Medicine Summit konferences interneta vidē, ko
jebkurš varēja klausīties no 2014. gada 8.-15. septembrī.
Man šādu veselības un medicīnas konferenču lekciju klausīšanās jau vismaz pusgadu ir kļuvusi par hobiju jeb dzīvesveidu. Un kādā brīdī pamanījos palikt dusmīga, jo pat vasaras siltajās dienās konferences sekoja burtiski viena otrai, bet man tik ļoti negribējās laist garām iespējas klausīties un mācīties...
Un es pat nezinu, ar ko lai iesāku, jo man ir TIK daudz, ko Tev teikt! Es Tev apsolu, ka daudz kas no konferencē dzirdētā ar laiku parādīsies www.curantur.lv sadaļās. Bet sākšu ar šo – klausoties progresīvajos speciālistos (vairums no viņiem – ārsti), kas katrs ir augstas raudzes (pasaules līmeņa) speciālists savā jomā, es priecājos, ka tas, ko viņi runā, tik ļoti sakrīt ar www.curantur.lv misiju – mudināt cilvēkus par savu veselību domāt pašiem, kā arī pašiem uzņemties atbildību.