Kāds sakars vairogdziedzerim ar holesterīnu un grūtniecību
Piemēram, šodien uzzināju, ka vairogdziedzera neoptimāla darbība var būt par iemeslu, kāpēc organisms nespēj šķelt taukus (aknās neizdalās pietiekami žults vai tā ir vāja), un ka tas var izskaidrot arī, kāpēc sievietēm grūtniecības laikā ir slikta dūša no rītiem. Bet tas mani tālāk vedina domāt, ka daudzu gremošanas trakta problēmu cēlonis arī meklējams vairogdziedzera neoptimālā darbībā. Par šo vairāk vēl lasīšu un mācīšos.
Nediagnosticētu vairogdziedzera problēmu dēļ sievietes var pazaudēt bērniņu agrīnā grūtniecības stadijā. Jo, izrādās, vairogdziedzera hormons T4 par aktīvo hormonu jeb T3 formu pārvēršas aknās. Savukārt, vairogdziedzera hormoni (kā saprotu, T3) piedalās, lai no Holesterīna veidotos Progesterons. Un augsts Progesterona līmenis ir vajadzīgs veselīgas grūtniecības uzturēšanai.
Ja vairogdziedzeris nestrādā pietiekami labi, var nebūt pietiekamā daudzumā T4, tātad būs traucēta vai nepietiekama T3 veidošanās aknās, kas savukārt no Holesterīna neražos Progesteronu, un tā pazeminātais līmenis pakļauj riskam grūtniecību. Tāda loģiska ķēdīte. Tāpat, kā tai pasakā, kur bumbulis negribēja augt zemē, jo žagars to negribēja pērt, bet žagaru savukārt negribēja dedzināt uguns...
Tāpat saprotu no klausītā un izlasītā, ka vairogdziedzera hormoni citu savu uzdevumu starpā atbild par visu sievišķo (Progesterons, Estrogēns, uc) un arī vīrišķo hormonu (Testosterons) veidošanos no Holesterīna. Līdz ar to - palielināts Holesterīns var būt nevis tāpēc, ka ēd par daudz treknu ēdienu, bet gan tāpēc, ka tas paliek pāri organismā neaktīvu vairogdziedzera hormonu dēļ. (Protams, paaugstinātam Holesterīnam var būt arī citi iemesli, no kuriem galvenais ir iekaisums organismā, bet par to šoreiz ne.) Tātad Holesterīns gluži vienkārši netiek izmantots hormonu ražošanai.
Par to, ka Holesterīns ir labs un vajadzīgs organismā es Tev jau labu laiku sludinu sadaļā Veselība / Holesterīns. Tagad man ir sapratne, kāpēc ar visu manu veselīgo ēšanu Holesterīns man tomēr ir nedaudz paaugstināts. Un kā ir Tev?
Bet patiesība ir vēl sarežģītāka, jo visā stāstā mums būtu jāņem vērā arī virsnieru dziedzeri un to ražotie hormoni, kā, Adrenalīns, Noradrenalīns, Kortizols un citi. Gan mēs līdz tam arī nonāksim. Kad par šo visu sarežģīto hormonu sadarbību uzzināšu vairāk un sīkāk, tepat papildināšu rakstīto. Vai, ja savos apgalvojumos atradīšu kļūdas, labošu nekavējoties.
Bet pēc pabeigšanas es Tev izstāstīšu savu personīgo stāstu, kur loģiskā bildē savilksies kopā vairogdziedzera hormoni, holesterīns, adrenalīns, arī sievišķie hormoni, mans līdz šim vienmēr pazeminātais dzelzs līmenis, daudzi citi rādītāji asinīs, gremošanas trakta veselība, kā arī mana . Manas zināšanas, lai cik nelielas tās vēl būtu par šo visu, man ir reāli palīdzējušas tikt galā ar manu depresiju un hronisko anēmiju, kurai cēloni meklēju (drīzāk jau nemeklēju, biju vienkārši padevusies) vairāk kā 20 gadus. Vai vari ticēt, ka es pat varu šobrīd dzīvot bez kafijas un justies labi. Un varbūt mana pieredze un zināšanas var palīdzēt arī Tev.
Te ielieku saites (diemžēl 2021. gadā tās vairs nedarbojas) uz pāris interneta konferencēm, kuru tiešraide gan pagājusi, bet lekcijas ir joprojām nopērkamas. Un tā ir laba investīcija veselībā, jo lekcijas lasa pasaules vadošie speciālisti Funkcionālajā jeb Integratīvajā medicīnā, kas visu cilvēku skata kopumā. Cik labi, ka 2014. gadā medicīna ir beidzot līdz šai sapratnei nonākusi.
- www.thethyroidsessions.com/order
- www.thethyroidsessions.com
- www.thethyroidsummit.com
Šī www.curantur.lv sadaļa (informācija, saites) beidzamo reizi pārskatīta 2021. gada 27. oktobrī