Vai Tu jau izmeti savu mikroviļņu krāsniņu?
Te lasi,
kāpēc steidzami
jāizmet mikroviļņu krāsns. Vai zināji, ka Krievijā mikroviļņu krāsniņas
ir aizliegtas kopš 1976. gada veselībai iespējamā kaitējuma
dēļ?
Mikroviļņu krāsns uzvaras ienācienu un slavas norietu manā ģimenē šķīra, šķiet, pāris gadu. Tagad jau kādus 4-5 gadus tā ir veiksmīgi laukā no mājas. Tāpēc arī krāsniņas foto nevaru Tev sagādāt, bet par to es daudz nebēdāju, jo man nav šaubu - Tu zini, par ko es runāju. Tomēr šodien, lasot un tulkojot iespējamo veselības problēmu uzskaitījumu (skaties zemāk) vienuviet, es būtu gribējusi bez šīs mikroviļņu epizodes savā dzīvē iztikt, īpaši tāpēc, ka toreiz ģimenē bija mazs bērns. Bet labāk vēlāk, nekā nekad, saka sakāmvārds. Mēs katrs mācāmies vislabāk tieši no savām kļūdām.
Ceru, ka šis nelielais raksts Kāpēc mums visiem jātiek vaļā no mikroviļņu krāsns, ko esmu iztulkojusi (ne visu, bet tikai to, kas mani uzrunāja), kopā ar maniem nedaudzajiem komentāriem, Tev palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu savai un savas ģimenes veselībai.
Kā darbojas mikroviļņu krāsns
Mikroviļņi ir elektromagnētiskā enerģija,
kas pārvietojas gaismas ātrumā. Krāsniņā esošais magnetrons rada
elektromagnētisku viļņu enerģiju. Šī enerģija maina molekulu
polaritāti no pozitīvas uz negatīvu, un otrādi. Molekulu polaritāte
mikroviļņu krāsnī mainās miljons reižu vienā sekundē. Mikroviļņi
bombardē pārtiku, un vardarbīgi piespiež šīs polarizētās ēdiena
molekulas vibrēt (un izstarot enerģiju) ar to pašu frekvenci
miljons reižu sekundē. Šī berze uzsilda ēdienu, kā arī rada
strukturālo izomērismu jeb strukturālus defektus pārtikas
molekulās.
Kāpēc ēdiens dažreiz uzsilst nevienmērīgi? Tāpēc, ka sasilšana notiek visaktīvāk tajās vietās, kur ēdienā ir visvairāk ūdens molekulu (tieši tās ir molekulas, kuras tiek pakļautas nenormāli ātrai polarizācijas maiņai). Tā kā ēdienā ūdens klātbūtne nav visur vienāda, tad arī sasilšana nav vienmērīga visā ēdiena tilpumā.
Būtībā tā ir iznīcinoša enerģija, un „nav atomu, molekulu vai šūnu, kas spētu izturēt tādu mežonīgu, destruktīvu enerģiju vienalga, cik īsu laika periodu, pat ne lietojot viszemākos enerģijas milivatus. Mikroviļņu krāsns sildošā enerģija tiek radīta no ūdens molekulu kustības (berzes) šīs vardarbīgās enerģijas ietekmē. Visas molekulu struktūras tiek sarautas gabalos, molekulas tiek deformētas (to saucam par strukturālo izomērismu), un ēdiens zaudē kvalitāti,” apgalvo biologs un uzturzinātnieks Dr Hans Hertel, kas vada pētījumus Šveicē par mikroviļņu ietekmi uz cilvēku veselību.
Tas būtu tieši tāpat, kā mūs kāds ārējs spēks novietotu augšpēdus un atpakaļ uz kājām miljons reižu vienā sekundē. Mēs ne tikai sakarstu vien..., bet saplīstu pa gabaliņiem. Tieši tas arī notiek ar mūsu pārtiku, kad to, labu nodomu vadīti, iebāžam mikroviļņu krāsnī. Jo laika nav, jo dzīve steidzīga... Un neaizdomājamies tajā ātrajā brīdī par milzu kaitējumu, ko nodarām savai veselībai.