Vēzis un Ketogēnā diēta
Lasi te par Vēzi un Gersona terapiju
2014. gada pavasarī interneta vidē cilvēkus uzrunāja un tikko sociālajos tīklos vēlreiz atbalsojās stāsts, kā Sieviete ar Ketogēnās diētas palīdzību un bez ķīmijterapijas uzveic smadzeņu audzēju. Tiesa, audzējs vēl ir turpat, taču lielumā tas vairs neaug. Un pati Alix saka, ka arī viņa ir tā pati, viņa turpina dzīvot, tikai tagad viņa zin savu smago diagnozi. Un tas viņas dzīvē ieviesis daudz izmaiņu. Šis brīnumainais stāsts lai ir kā atgādinājums tiem, kas vēl netic, ka slimība, tāpat kā veselība katru dienu ir Tavā šķīvī. Un ar katru karoti ēdiena Tu vai nu savu organismu atveseļo, vai vairo slimību. Izvēle ir Tavās rokās (tiešā un pārnestā nozīmē). Lasi par Alix pieredzi viņas blogā.
Alix Hayden jau gadu ievēro Ketogēno diētu (ļoti zems ogļhidrātu daudzums, daudz tauku, nedaudz olbaltumvielu), kas vēža šūnām nozīmē piespiedu badu. Jo visas organisma šūnas var izmantot gan glikozi (kas organismā rodas no ogļhidrātiem), gan taukus, taču vēža šūnas aug un barojas tikai ar cukuru (glikozi), bet nevar izdzīvot no ketonu savienojumiem. Tātad, ierobežojot ogļhidrātus (organismā rodas mazāk glikozes), vēža šūnas tiek badinātas. Tā rezultātā organismā mazinās iekaisuma procesi, kā arī cukura līmeņa un insulīna koncentrācija asinīs. Šī pieeja var palīdzēt daudzu hronisku slimību gadījumā, un, kā apgalvo Dr Thomas Seyfried, ketogēnā diēta pārspēj ķīmijterapiju gandrīz jebkura audzēja gadījumā.
Klausies Dr Mercola interviju ar vēža pētnieku D'Agostino par Ketogēno diētu
Stephanie Person savā mājas lapā www.stephanieperson.com stāsta, ka ar Ketogēno diētu izārstējusi savu mammu no vēža un palīdzējusi vēl 84 cilvēkiem, pati jau 4 gadus piekopj šādu dzīvesveidu. Stephanie mājas lapā atradīsi arī atļautos produktus Lasi te.
Kas ir Ketogēnā diēta
Ketogēnā diēta ir Uztura programma, kas iesaka samazināt dienā uzņemto ogļhidrātu daudzumu līdz nieka 50 gramiem. Bez tam ogļhidrātiem jānāk ne jau no makaroniem vai Hamburgera, bet no zaļajiem dārzeņiem, kas bagāti ar šķiedrām. Visi ēdieni ar lielāku ogļhidrātu saturu no ēdienkartes jāizslēdz, lai organisms spētu sasniegt Ketozi.
Kas ir Ketoze?
Ketoze ir bioķīmisks process, kura laikā organisms pārkārtojas no ogļhidrātu dedzināšanas uz tauku dedzināšanu enerģijas ieguvei. Lai ketozi sasniegtu, jāēd 80% tauku, 15% olbaltumvielu un tikai 5% ogļhidrātu. Kāpēc tieši tā?
- Jo vairāk veselīgo taukvielu ēdienkartē, jo vieglāk smadzenes pārkārtos metabolisma izmaiņas no ogļhidrātu dedzināšanas uz taukiem kā galveno enerģijas avotu.
- Olbaltumvielas vajadzīgas, lai organismam radītu
visas nepieciešamās aminoskābes, kas tālāk kalpo kā ķieģelīši visu organism nepieciešamo
savienojumu veidošanai.
- Tas mazumiņš organismam nepieciešamo ogļhidrātu
nāk no šķiedrvielām bagātajiem krustziežu dzimtas dārzeņiem.
Kas ir Ketoni?
Aknas izmanto organisma taukus, lai saražotu organiskas vielas, ko sauc par ketoniem (acetonu, acetoacetātu, hidroksibutirātu). Parasti smadzenes izmanto glikozi kā enerģijas avotu, taču kad organismā badošanās laikā vai diētas rezultātā glikozes vairs nav pietiekami ātras enerģijas saražošanai, (jo netiek ēsti ogļhidrāti, no kā glikoze veidojas), tad smadzenes pārorientējas uz ketonu savienojumu izmantošanu enerģijas iegūšanai. Ketoni spēj šķērsot asins - smadzeņu barjeru (blood brain barrier, BBB) un nodrošināt smadzenes ar enerģiju.
Kam Ketogēnā diēta var palīdzēt?
Ketogēnā diēta tika izveidota 1920. gadā Mayo klīnikā ASV un sākotnēji to izmantoja epilepsijas ārstēšanai. Mūsdienās dažādos pētījumos un no cilvēku pieredzes redzam, ka aizvien vairāk slimībām spēj palīdzēt tieši Ketogēnā diēta.
Ketogēnā diēta palīdz samazināt lieko ķermeņa svaru, uzlabot smadzeņu veselību, mazināt tādu slimību izpausmes kā Alcheimera slimība un uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (ADHD), apgalvo Dr Perlmutter. Klāt pie šiem minētajiem vēl varam pierakstīt depresiju un bipolāros traucējumus, un droši vien vēl daudzas citas ligas.
Un kā redzam no Alix 1 gada pieredzes Ketogēnās diētas zīmē, tā ir efektīvāka par ķīmijterapiju, atveseļojoties no smadzeņu audzēja. Un nav obligāti jābūt zinātniekam bioķīmijā (kā tas ir Alix gadījumā), lai šo diētu izmantotu veselības atgūšanai.
“Es domāju, mums jābūt atbildīgiem par savu ceļu savā dzīvē, jo tā ir Tava dzīve un Tev jādara tas, kas, Tavuprāt, ir pareizi un vērtīgi, un lai Tev nemazina drosmi citu cilvēku šaubas. Rīkoties – tā ir tik laba sajūta. Sajust, ka Tu ietekmē visu, ir tik labi. Es varu runāt tikai par savu pieredzi, bet es jūtos veselāka ar šo diētu, un tas ļauj man justies labi,” saka Alix Hayden.
Papildināts 6.03.2015
Ketogēnā diēta - dabiska pieeja, kas var palīdzēt mazināt epilepsijas lēkmes un nomērdēt badā vēža šūnas, jo tās var pārtikt tikai no cukura (glikozes). Abos gadījumos vēl labāku efektu var panākt, apvienojot diētu ar hiperbārā skābekļa terapiju. Šāda pieeja, atšķirībā no šobrīd izmantotajām epilepsijas un vēža "ārstēšanas" terapijām medicīnā, nav toksiska un ir draudzīga organismam. Skaties Dominic D'Agostino Tedx runu šeit
Skaties arī Dr Mercola interviju ar Dr Dominic D'Agostino
Klausies Dr Mercola interviju ar profesoru Thomas Seyfried, grāmatas "Cancer as a Metabolic Disease" autoru
Starving Cancer: Ketogenic Diet a Key to Recovery
Kur lasīt tālāk
- Nedaudz par Ketogēno diētu arī sadaļā
- Alix Hayden blogs par atveseļošanos ar ketogēno diētu www.greymadder.net
- Cancer as a Metabolic disease, Thomas Sayfried (2012)
- God's Way to Ultimate Health: A Common Sense Guide for Eliminating Sickness Through Nutrition, Michael Dye, George H. Malkmus (2006)
- Ketogenic diet beats chemotherapy for almost all cancers, says Thomas Seyfried
- www.patriciadaly.com - Patricia ar ketogēno diētu izārstēja acs melanomu
Raksta sagatavošanā izmantotie literatūras avoti:
- https://healthimpactnews.com/2014/woman-battles-brain-cancer-using-low-carb-ketogenic-diet-without-chemo/
- http://www.stephanieperson.com/the-ketogenic-diet/
- Grāmata Gut and PsychologySyndrome: Natural Treatment for Autism, ADD/ADHD, Dyslexia,Dyspraxia, Depression, Schizophrenia, Dr Natasha Campbell-McBride, 2010