Kas jāzina par Zikas vīrusu? Vai tiešām vainīgi odi?
Baiļu kultivēšana pirms jaunas vakcīnas ieviešanas Dienvidamerikā un grūtnieču vakcinācijas seku „novēršana” ar jaunu vakcīnu.
Foto no www.flickr.com/photos/aussiegall
2014. gada beigās, Brazīlijas Veselības ministrija paziņoja par
TDaP (stingumkrampji, difterija, un garais klepus) vakcīnu ieviešanu visām grūtniecēm šajā
valstī kā daļu no obligātās vakcinācijas programmas. Mērķis bija apturēt garā klepus uzliesmojumu
Brazīlijā.
2015. gada decembrī Brazīlijas valdība izsludināja ārkārtas stāvokli pēc tam, kad tika konstatēti 2400 bērni ar samazinātām galvām (mikrocefālija) un bojātām smadzenēm, kas dzimuši kopš oktobra.
Brazīlijas sabiedrības veselības aizsardzības amatpersonas nezina, kas izraisa šo mikrocefālijas gadījumu pieaugumu jaundzimušajiem Brazīlijā, bet tika pieņemta hipotēze, ka to izraisa vīruss, ko sauc par "Zika", ko izplata odi (Aedes aegypti) – līdzīgi kā Rietumnīlas vīrusu.
Šis pieņēmums tika lielā mērā ir balstīts uz faktu, ka pēc viena miruša bērna, kam bijusi mikrocefālija, autopsijas, viņā tika atrasts Zikas vīruss. Šis vīruss tāpat tika atrasts divām mātēm augļūdeņos, arī kuru bērni bija ar šo defektu.
Jāņem vērā, ka Zika nav jauns vīruss - tas ir atklāts 1947. gadā un ir Rokfellera fonda patentēts īpašums. Tas tika „atklāts” (vai drīzāk – radīts) vienam no laboratorijas eksperimentos izmantotiem Ugandas pērtiķiem.
Netiek skaidrots, kāpēc pēkšņi tas varētu izraisīt visus šos mikrocefālijas gadījumus. Neviens neuzdrošinās uzdot jautājumu: "Kas ir mainījies?"
Tā kā vakcīnas „vienmēr ir drošas un
efektīvas”, netika pat teorētiski
pieņemta iespēja, ka mikrocefālijas
gadījumi varētu būt
saistīti ar pieprasījumu veikt TDaP vakcīnas visām grūtniecēm Brazīlijā
aptuveni 10 mēnešus agrāk. Valdība ir „pieņēmusi”, ka cēlonis ir vīruss.
FAKTS: Farmācijas kompānijas nebija testējušas TDaP drošību un efektivitāti uz grūtniecēm pirms vakcīnas licencēšanas ASV [12, 13 - atsauces skatīt Dr Mercola rakstā, saite pie avotiem] un ir ļoti maz datu par iekaisumiem vai citām bioloģiskām reakcijām uz šo vakcīnu, kas varētu ietekmēt grūtniecību un augļa attīstību [14].
FAKTS: Saskaņā ar ASV Pārtikas un zāļu pārvaldi (FDA), nav veikta pietiekoša testēšana ar cilvēkiem, lai pierādītu drošību grūtniecēm[15] [E.V. - to var lasīt arī pievienotajos avotos uz vakcīnu pavadošajiem dokumentiem – neviens no ražotājiem neiesaka šo vakcīnu grūtniecēm], un nav zināms, vai vakcīna var izraisīt augļa bojājumus vai ietekmēt reproduktīvo funkciju. TDaP vakcīnas ražotāji norāda, ka cilvēku toksicitātes un auglības pētījumi nav pietiekami un brīdina, ka TDaP būtu "jādod grūtniecei tikai galējas nepieciešamības gadījumā”[16,17,18].
FAKTS: Garā klepus vakcīnām ir specifiskas sastāvdaļas, kas nav pārbaudītas kā potenciāli geno-toksiskas [19] vai kā citādi augli ietekmējošas – attīstību dzemdē, kas var negatīvi ietekmēt veselību pēc piedzimšanas, ieskaitot alumīnija adjuvantus, dzīvsudraba saturošos konservantus (Thimerosal) un daudzas citas bioaktīvas un potenciāli toksiskas sastāvdaļas [20,21,22,23,24,25,26,27,28,29].
FAKTS: Eksistē nopietnas problēmas ar novecojušām testēšanas procedūrām, lai izmērītu šo vakcīnu potenci un toksiskumu [30].
FAKTS: Nav publicēti bioloģiskā mehānisma pētījumi, kas novērtē veselības stāvokli pirms vakcinācijas un nosaka izmaiņas smadzenēs, imūnās funkcijas un hromosomu integritāti pēc vakcinācijas grūtniecēm vai viņu dzemdēs esošajiem bērniem [31].
FAKTS: Kopš gripas un TDaP vakcīnu licenzēšanas ASV, nav bijuši labi izstrādāti gadījumu kontrolēti („case contolled”) pētījumi salīdzinot veselības rezultātus lielam skaitam sieviešu, kas vakcinētas grūtniecības laikā ar TDaP vai gripas vakcīnām, kopā vai atsevišķi, salīdzinot ar tām, kam nav veiktas vakcīnas. Tāpat arī nav neviena šo sieviešu jaundzimušo veselības salīdzinājuma vai pirmā dzīves gada novērojumu. Drošības un efektivitātes novērtējumi, kas ir veikti, ir vai nu mazām grupām [32], retrospektīvi [33, 34], salīdzina vakcinētas sievietes ar vakcinētām [35] vai arī tos veikušas farmācijas firmas vai valdības veselības aizsardzības amatpersonas, izmantojot nepublicētus datus [36].
FAKTS: FDA licenzētā TDaP vakcīna ir paredzēta kā vienas devas revakcinācija personām, kas vecākas par 10 vai 11 gadiem. CDC rekomendācija dot katrai grūtniecei TDaP vakcīnu katrā grūtniecībā – neatkarīgi no tā, vai sieviete jau ir saņēmusi vienu devu TDaP – ir vakcīnas izmantošana, rupji ignorējot tai pievienoto informāciju [37].
FAKTS: Traumu un nāves
gadījumu skaits no garā klepus saturošām vakcīnām ir visvairāk apmaksātās prasības
Federālajā Vakcīnu traumu kompensācijas programmā (VICP) un gripas vakcīnas
traumas un nāves gadījumi ir otrā visvairāk apmaksātā no prasībām [38].
FAKTS: 2013.
g. tika publicēts pētījums, kas novērtēja ziņojumus par akūtu izkaisīto
encefalomielītu (ADEM), kas sekojis uzreiz pēc vakcinācijas. ASV vakcīnu
nelabvēlīgu reakciju ziņošanas sistēma
(VAERS) un ziņošanas sistēmu Eiropas vakcīnu reakciju ziņošanas sistēma
konstatēja, ka sezonas gripas vakcīna bija visbiežāk aizdomās turama par
smadzeņu iekaisumu izraisīšanu pacientiem, vecākiem par 18 gadiem, pārstāvot
32% no kopējā ziņojumu skaita, un garā klepus saturošā TDaP bija
starp vakcīnām, kas visbiežāk saistītas ar smadzeņu iekaisumu bērniem
no dzimšanas un piecu gadu vecumam [39].
TDaP ražo
divas kompānijas: Sanofi Pasteur Francijā un GlaxoSmithKline (GSK)
Lielbritānijā.
Sanofi Pasteur vakcīna REVAXIS [E.V. – iesaku ievērot to, ka neviens
no ražotājiem neiesaka vakcīnu grūtniecēm, ja vien nav ārkārtēja vajadzība; kā
arī sastāvu, kurā ir alumīnija
hidroksīds, formaldehīds, fenoksietanols u.c. arī pērtiķa, uz kā tika audzēts
polio, šūnas (vero cells) ]
GlaxoSmithKline (GSK) vakcīna Boostrix-IPV (difterija, stingumkrampji, garais
klepus, poliomielīts) [ E.V. – sastāvā ir netikai alumīnija
hidroksīds un fosfāts, bet arī pērtiķa, uz kā tika audzēts polio, šūnas (vero
cells)]
Nav pārsteidzoši, ka Brazīlijas valdība
2016. gada 15. janvārī paziņoja par
līdzekļu piešķiršanu biomedicīnisko pētījumu
centram (Sao Paulo bāzes Butantan institūts), lai palīdzētu izstrādāt vakcīnu pret Zika. Vakcīnas izstrādi paredzēts veikt
3-5 gados. Ironiski, ka šis nav pirmais un pēdējais gadījums, kad
citas vakcīnas izraisīto problēmu novēršanai tiek izstrādāta jauna vakcīna, kas
var problēmu tikai padziļināt. Nevienam
pat prātā nenāk, ka, iespējams, problēmas atrisinājums būtu nevis darīt VAIRĀK,
bet – tieši otrādāk – MAZĀK (vienkārši pārstāt dot DTaP vakcīnas grūtniecēm).
Mikrocefālija (no www.neslimo.lv) Microcephalia (gr. mikros mazs
+ kephalē galva)
- patoloģiski maza, neattīstīta galva, it īpaši tā daļa, kurā atrodas galvas smadzenes. Parasti vienlaikus ar Mikrocefāliju ir galvas smadzeņu
attīstības traucējumi. Mikrocefālijas cēloņi
var būt dažādi - eksogēni un endogēni faktori, kas aizkavē galvas attīstību. Nozīme ir iedzimtībai. Profilakse. Ļoti svarīgi grūtniecēm izsargāties no
infekcijām, intoksikācijām,
traumām.
Intoksikācija (no www.neslimo.lv)
Intoxication
(lat. in iekšā + gr. toxikon inde)
- patoloģisks stāvoklis, ko izraisījusi indīgu vielu iedarbība uz organismu. Intoksikācija ir eksogēna (ja indīgā viela organismā iekļūst no ārpuses) vai endogēna (ja indīgā viela veidojas pašā organismā). Eksogēnu Intoksikāciju , ko parasti
sauc par saindēšanos, var radīt nepareizi lietoti medikamenti, rūpniecībā, lauksaimniecībā un sadzīvē
lietojamas ķimikālijas, alkohols,
tvana gāze, bojāti pārtikas produkti, indīgas sēnes, u.c.
Teorijas liecina, ka augļa galvas normālu attīstību grūtniecības laikā, var negatīvi ietekmēt:
- Iedarbība ar
bīstamām ķīmiskām vielām
- Saindēšanās ar metil-dzīvsudrabu
- Atbilstošu vitamīnu
un uzturvielu trūkums uzturā
- Citomegalovīrusa, masaliņu vai vējbaku infekcija
- Recepšu vai
nelikumīgu narkotiku un alkohola patēriņš
- Neārstēta fenilketonūrija
(iedzimts aminoskābju maiņas traucējums)
Līdz 2016.
gada janvāra vidum mikrocefālijas gadījumu skaits
Brazīlijā pieaudzis līdz 3 530 bērniem. Visā 2014. gadā kopā bija mazāk
par 150 šādiem gadījumiem!
Lielākā daļa mikrocefālijas gadījumu ir koncentrēti Brazīlijas nabadzīgākajā daļā ziemeļaustrumos, bet skaits pieaugot arī Riodežaneiro un citās lielajās pilsētās. Varas iestādes brīdina brazīliešus – it īpaši grūtnieces – turēties iekštelpās, ja vien iespējams un bagātīgi izmantot kukaiņu atbaidīšanas līdzekļus [E.V. - citi ziņu avoti (arī CDC) iesaka pat nepalikt stāvoklī līdz 2018. gadam – vai tas nav lielisks PANIKAS celšanas instruments – aizliegt sievietēm palikt stāvoklī, turklāt valstīs, kur aborti ir krimināli sodāmi?]
Ko mēs zinām par „nekaitīgo” kukaiņu atbaidītāju sastāviem? Varbūt šī ir jauna ideja masveida fumigācijai (apdūmošana, visu lidojošo kukaiņu ( kodes, odi, mušas, lapsenes) iznīcināšana telpās un atklātā teritorijā)? Ko varētu izmantot atkal? Varbūt DDT?
"Agent Orange" bērni
Brīdinājums! Šajā saitē ievietotas patoloģiski sakropļotu bērnu fotogrāfijas, kuras nav viegli uzlūkot. Grūtniecēm, bērniem un emocionāliem, jūtīgiem cilvēkiem ieteikums neskatīties.
Vjetnamas kara laikā, ASV militārie spēki apsmidzināja vairāk nekā 19 miljonu galonu herbicīdu pār
vairāk nekā 4,5 miljonu hektāru zemes Vjetnamā no 1961. līdz 1971.gadam. Agent Orange, kura sastāvā bija ķimikālija - dioksīns, bija visbiežāk izmantotais no herbicīdu maisījumiem, un visefektīvākais. ASV valdība apgalvoja, ka Agent Orange ir nekaitīgs.
Ir pierādīts, ka Agent Orange izraisa
plašu iedzimtu patoloģiju klāstu zīdaiņiem, tostarp – arī mikrocefāliju. Agent Orange ir izmantots lielos daudzumos Brazīlijā pēdējos gados.
Raksta gatavošanā izmantotie avoti:
- http://www.lgcstandards-atcc.org/products/all/VR-84.aspx?geo_country=lv#history
- http://turismagids.delfi.lv/es-celoju/kas-ir-zikas-viruss.d?id=46994351
- https://brazilianshrunkenheadbabies.wordpress.com/about/
- FAKTI ņemti no: http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/11/10/vaccination-during-pregnancy.aspx. Turpat skatīt attiecīgās atsauces.
- http://www.neogen.com/Acumedia/pdf/MSDS/7992_msds.pdf
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8473002
- www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/00/backgrd/3649b2b.doc,
- Corbel MJ, Xing DK: Toxicity and potency evaluation of pertussis vaccines.
Expert.Rev.Vaccines 3:89-101 (2004)
- http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVaccines/GuidanceComplianceRegulatoryInformation/Guidances/Vaccines/UCM092170.pdf
- http://www.ajog.org/article/S0002-9378(12)00504-2/abstract
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18156088
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15846187
- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18799552
- http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm6041a4.htm
- http://www.healio.com/pediatrics/vaccine-preventable-diseases/news/print/infectious-diseases-in-children/%7Bb283e0e6-19ad-492e-a0d4-63dc5e1c97ae%7D/acip-recommends-tdap-vaccine-during-each-pregnancy
- http://www.hrsa.gov/vaccinecompensation/vicpmonthlyreport01012016.pdfhttp://www.hrsa.gov/vaccinecompensation/vicpmonthlyreport01012016.pdf
- https://www.medicines.org.uk/emc/medicine/15259
- https://www.medicines.org.uk/emc/medicine/28679
- www.neslimo.lv
- http://www.stanfordchildrens.org/en/topic/default?id=microcephaly-90-P02610