Grūtniecība ir pilna laika darbs
Attēlā raksta autore Silvija Ābele kopā ar Dr Natasha Campbell-McBride WAPF 2. konferencē Limerikā, 2016. gada 7. februārī
WAPF jeb Weston A.
Price Foundation rīko ikgadējas konferences Eiropā un Amerikā,
kas pulcē lieliskus lektorus – ārstus, uztura speciālistus,
zemniekus, kas nodarbojas ar ekoloģiskas pārtikas ražošanu, - kā
arī cilvēkus, kas vēlas mācīties, lai uzlabotu savu veselību. 2015.
Gada februārī un arī 2016. gadā es devos uz Limeriku (Īrijā), kur
kā klausītājs piedalījos WAPF konferencē. Ar galvenajām 2016. gada
konferencē (WAPF Wise Traditions Ireland conference – 6th & 7th
Feb 2016) gūtajām atziņām dalos šajā rakstu sērijā.
-----------
Turpinu atskatīties uz 2016. gada WAPF konferenci Limerikā, Īrijā. Ja šajā saitē jau redzi 2017. gada konferences programmu, tad 2016. g. programmu vari aplūkot zem šī raksta.
Visvairāk gaidīju Dr Natasha Campbell-McBride lekcijas, kas šoreiz konferencē veselas divas – gan par ), gan diētu un dzīvesveidu grūtniecības laikam un vēl agrāk - mazuļa plānošanas periodā. Tā kā par GAPS lielos vilcienos rakstīju žurnāla (Gut and Psychology Syndrome„Ko ārsti tev nestāsta” 2016. gada janvāra numurā, šoreiz nedaudz piezīmes no grūtniecības lekcijas. Jāatzīst, ka lekcija "Healthy pre-Conception and Pregnancy" bija ļoti intensīva, kladē pierakstītas daudzas lapas, neskatoties uz to, ka N. Campbell-McBride lekcijas klausos jau vairākus gadus. Nelaižu garām nevienu iespēju dzirdēt Dr Natasha Campbell-McBride vai nu klātienē vai lekciju ierakstos, un katrā reizē dzirdu un uzzinu kaut ko jaunu. Dažas galvenās domas par mazuļa plānošanas laiku un par grūtniecību pārstāstu arī te.
Lekcijas sākumā ārste uzsver, ka gēni nav mūsu nolemtība, bet ka tos ietekmē vide – gan uzturs, gan stress, gan piesārņojums, utml. Ja sieviete, kamēr ir stāvoklī, nedabū uzturā pietiekamā daudzumā taukos šķīstošos vitamīnus, bērns piedzims ar šauru žokli, kas neļaus izaugt veseliem zobiem. Tieši tāpēc mūsdienās teju katram otrajam pusaudzim nepieciešamas breketes, lai nelīdzeno zobu rindu iztaisnotu.
W.A. Price darbs parādīja, ka īstenībā ir nepieciešamas 3 paaudzes, lai šodien veiktās izmaiņas uzturā dotu rezultātus pareizā cilvēka sejas un žokļa formā. Ja šodien sieviete jau pirms grūtniecības sāks domāt par no uzturvērtības viedokļa optimālu uzturu, kā arī dzīvesveidu, tad viņas mazbērniem varētu būt līdzeni zobi pareizi veidotā žoklī un līdz ar to arī skaista sejas forma. Tātad meitenes un jaunas sievietes veselība un uztura paradumi šodien lielā mērā noteiks viņas bērnu un mazbērnu izskatu un veselību.
Nina Teicholz – Lielais pārsteigums par taukiem
Attēls no http://www.thehealthyhomeeconomist.com/the-9-benefits-of-cholesterol-in-the-diet/
WAPF rīko ikgadējas konferences Eiropā un Amerikā, kas pulcē lieliskus lektorus – ārstus, uztura speciālistus, zemniekus, kas nodarbojas ar ekoloģiskas pārtikas ražošanu, - kā arī cilvēkus, kas vēlas mācīties, lai uzlabotu savu veselību. 2015. Gada februārī un arī šogad es devos uz Limeriku (Īrijā), kur kā klausītājs piedalījos WAPF konferencē[i]. Ar galvenajām šī gada konferencē[ii] gūtajām atziņām dalos šajā rakstu sērijā.
Nina
Teicholz
Foto no http://wapfmunster.com/speakers/[iii]
Grāmatas
vāka attēls no www.amazon.co.uk
Vistālāko ceļu līdz Limerikai bija mērojusi Nina Teicholz – amerikāņu žurnāliste un grāmatas “The Big Fat Surprise” autore[iv]. Viņas sākotnējā interese bija rakstīt par trans-taukiem, taču, sākot situāciju pētīt, žurnāliste atklāja, ka tauku dilemma ir vēl daudz plašāka. Jo, analizējot datus, N. Teicholz atrada korelāciju, kura rādīja, ka, sākot zema tauku satura diētas ēru (Low-fat diet) ar sākotnējo mērķi mazināt sirds un asinsvadu slimību riskus, cilvēku veselība strauji palika sliktāka.