Biešu kvass
Turpinām fermentēto produktu pagatavošanas iespējas. Šoreiz otrajā piegājienā top Biešu kvass. Ja sekoji manai Sākotnējai GAPS diētai, tad atceries, ka 19. dienā lepni gatavoju Biešu kvasu, bet vēlāk nācās atzīties, ka pirmais kucēns (kvass) jāslīcina. Otrais mēģinājums izrādījās veiksmīgāks, un tāpēc dalos arī ar Tevi. Uzreiz brīdinu, ka šī nav vienīgā un nebūt ne pareizākā Biešu kvasa gatavošanas recepte.
Noteiktas receptes man nemaz nav, jo pati mēģinu apmēram pēc tā, kas lasīts, dzirdēts. Te tiem, kas steidzīgi, var uzmest aci sastāvdaļām un bildēm, un skriet darīt. Pārējiem pastāstu sīkāk.
- Biete
- Laba sāls
- Rūgšanas veicināšanai - sūkalas, skābu kāpostu sula, kefīra
sēne vai taml.
- Ūdens
- 3-L burka
Bieti vajag, tas gan, vislabāk sagrieztu gabaliņos. Sāli nedaudz, vēlams, Jūras, Ķeltu, Himalaju vai no tā klāsta, lai sāls iespējami tīra no nevajadzīgiem piemaisījumiem (kā pretsalipes vielām, utml.)
Vajag kaut ko ieraugam, kas iesāks fermentēšanas procesu. Šim nolūkam vari izmantot sūkalas vai skābu kāpostu sulu, vai fermentētu dārzeņu sulu. Pagājušo reizi es izmantoju kefīru, bet tad mans brūvējums sanāca tāds violeti balti raibs no skata un beigās nelikās visai apetelīgs (kas varbūt tieši tāpēc arī beidzās ar krahu).
Šoreiz man ienāca prātā kvasa labā ziedot daļu no mājā mītošās Kefīra sēnes. Nevaru šobrīd pateikt, vai bez kefīra sēnes mans kvass nebūtu ieskābis. Iespējams, būtu, jo tieši tā gatavojām fermentētus dārzeņus - sagriežot un aplejot ar sālsūdeni.