Sākotnējās GAPS diētas 6. Posms: 29. diena
2015. gada 2. oktobris, Piektdiena
- Svars 62.0 kg
- Asinsspiediens 103/61
- Pulss 46
7:05 Meitai vēlais rīts, kā parasti piektdienās. Tāpēc, varu celties nepilnu stundu vēlāk. Un, izlaidusi dēlu pa durvīm, vēl ielienu gultā nedaudz pasnaust.
9:10 Sula - burkāni, 1/2 biete, kolrābis, ķirbis, eļļa. Abi bērni aizdomīgi sarkano dārzeņu sulu dzert atsakās. Nezinu, kā lai pierunāju uz šito autiskā spektra bērnu vecākus. Izspiednēm pielieku 2 olas un cepu pankūkas brokastīm.
BROKASTIS. 2 Dārzeņu pankūkas ar skābu krējumu.
Jau vairākas dienas nejūtos, ka ievērotu kādu diētu. Vienkārši ēdu GAPS Sākotnējās diētas ietvaros atļautos produktus, kas ir mājās un kas veikalā nopirkts, un to ir pietiekami daudz, lai varētu izvēlēties un justies paēdusi. Un arvien vairāk sev saku, ka tā nav nekāda diēta, bet apzināti veselīga ēšana.
10:00 Šodien esmu tikusi līdz sporta zālei. Programmā piektdienas rīta superīgā nodarbība Cardio Step & Strength, pēc kuras baudu savu karsto 20 minūšu saunu.
Vēroju, ka daža meitene uz sporta klubu atnesusi līdzi visu vannas istabu - kopīgās dušas telpas grīdu izklāj pudelīšu un skrubju rinda. Aizdomājos, ka es ar ziepēm vai dušas želeju neesmu savu ķermeni noberzusi mēnešiem ilgi. Mans retais skrubis ir kafijas biezumi ar eļļu. Mana vienīgā kopjošā kosmētika ir sejas krēms, un arī tas - ne katru dienu.
Domāju, ka varbūt tieši sava minimālisma dēļ kosmētikas līdzekļu izvēlē esmu palikusi jutīga pret pārlieku daudz ķīmisku produktu lietošanu (kā stāstā ar Ariel). Tāpēc, ka ķermenis ir attīrījies un saasināti sajūt katru jaunu svešvielu, kas apdraud iekšējo organisma līdzsvaru? Tāpēc man nepatīkama liekas citu cilvēku drēbēs esošā mazgāšanas līdzekļu smaka...
12:30 Apēdu 1 nomizotu ābolu un reizē domāju, kur palikusi mana trakā ābolu mīlestība, ja manai vecajai Es āboli bija lielākais kārums, kam katru dienu jābūt visur līdzi somā, un vēlams - vairākos eksemplāros. Lai gan tik ļoti gaidīju 6. diētas posmu un tajā atļautos augļus, pavisam dīvainā kārtā šobrīd man pietiek ar vienu ābolu. Gandrīz ar vienaldzību skatos uz āboliem, un sevi vairs nepazīstu!
Zinu, ka ābolos ir daudz cukura un ka tāpēc tie garšo Candida sēnei un citām baktērijām, kas mīt mūsu zarnu traktā un citur organismā. Vai manas ābolu apmātības mazināšanās nozīmētu, ka ar Sākotnējo GAPS diētu esmu kaut ko organismā sakārtojusi šajā virzienā? Tāds jau īstenībā ir viens no šīs diētas mērķiem.

12:45 Noēdu sava marinētā laša otru atlikušo pusi.
Šodien, kā parasti piektdienās, strādāju mājās. Klausos Holistic Oral Health Summit un strādāju pie Candida raksta, ko esmu sev un cilvēkiem apsolījusi.
13:00 Ielieku cepeškrāsnī izcepties no rīta neizmantotās čagas (vai zini, ka par čagām Gulbenes pusē, ja vien nekļūdos ar ģeogrāfiju, sauc dārzeņu vai ogu izspiednes?).
Redzu, ka kefīrs, ko iesāku skābēt tikai vakar, jau būs drīz gatavs.
15:00 Vēlās PUSDIENAS. Dārzeņu sacepums, jēra gaļa, štovēti skābi kāposti. No rīta aizmirstā zivju eļļa.

16:00 Brokastu tēja ar medu
17:45 Agrās VAKARIŅAS. Salāti - lapu salāti, spināti, tomāti, sīpoli, olīveļļa, šoreiz mērcei izlīdzos ar etiķi, jo citronu krājumi mājās izsīkuši. Kārumam pienašķēju klāt arī zilo sieru.
19:00 Melleņu tēja ar mandeļu mīklas mafinu un krējumu.
21:00 Šovakar atkal enerģijas izsīkums un bez izraudāšanās neiztikt. Ir liels nogurums pēc darba nedēļas (jeb drīzāk - 2 nedēļu non-stopa maratona bez atpūtas pa vidu), un piedevām mani mājās darāmie darbi jau nekad nebeidzas. Sarkanais Pilnmēness sen jau dilst, bet es vēl tepat. Horoskops oktobrim sola mīlu, laimi un sapņu piepildījumu - vismaz kāds mierinājums manām saraudātajām acīm, tāpēc cenšos šajā apsolījumā saskatīt prieku.
Joprojām domāju, kas ir īstais cēlonis manam periodiskajam nespēkam un depresīvajam noskaņojumam. Die-off jeb slikto baktēriju atmiršanas posmam tā kā būtu vajadzējis beigties jau pirms pāris nedēļām. Atceros, ka šī mēneša laikā labāk jutos ar medus-sviesta dāvāto papildus enerģiju. Tas savukārt, mani vedina tālāk domāt par enerģijas ražošanas mehānismiem organismā, kas norisinās šūnu enerģijas fabrikās - mitohondrijos, un kas varbūt manā gadījumā varētu būt traucēti?
Atceros, ka kādā no nesenām veselības interneta konferencēm (The Abundant Energy Summit) dzirdēju Dr Natasha Campbell-McBride runājam par mitohondriju darbības saistību ar zarnu trakta veselību. Tad jau pa riņķi esam atpakaļ turpat. Un šajā brīdī saprotu, ka mans GAPS atveseļošanās stāsts vēl nav galā, un ka, visticamāk, man ar laiku būs atkal jānobriest GAPS diētai vienā vai otrā variantā.
Šovakar ļoti sagribas šokolādi. Tās vietā nosūcu pāris malkus no vīra baltā vīna glāzes. Un atļaujos pasapņot, kā sevi varētu palutināt pēc šīs 30 dienu diētas. Pirmais nāk prātā trekns plombīra saldējums ar tam bagātīgi pārlietu izkausētas labas šokolādes kārtu, kas pilnai laimei pārkaisīta ar grauzdētu, drupinātu mandeļu kaudzīti, kam drīkst palūgt dubultporciju. Ar tādu saldējumu, kam klāt ideāli piestāvēja kafija ar balzāmu, sen, šķiet, gadsimtus atpakaļ (Padomju laikā) mielojāmies Vecrīgas kafejnīciņā Veldze, kad kopā ar nākamo vīru baudījām savu romantisko laiku.
22:00 Nomizots ābols. Hm, vai atkal sarosās manas cukuru alkstošās baktērijas?
22:30 Vanna ar eļļu. Kuras baudu atkal pamanos apvienot ar kaut ko lietderīgu - noklausos Kaspara Vendeļa interviju ar Žaneti Droni par viņas dzīves ceļu, karjeras maiņu un citām izvēlēm. Iedvesmojoši.
Holistic Oral Health Summit iespaidā iztīru zobus ar olīveļļu un sodu.
Es reizē neticu un reizē priecājos, ka rīt ir mana beidzamā Sākotnējās GAPS diētas diena.
Lasi nākamo dienu šeit Sākotnējās GAPS diētas 6. Posms: 30. diena