GAPS diēta 71.-75. diena. Sliktumi un labumi
9.04.2014 71. diena 63.6 kg
Mans šī rīta jautājums sev un Visumam – kāpēc jājūtas slikti, kad ēd veselīgi, un kāpēc jūties labi, ja ēd neveselīgi (nu, šis otrs jautājums droši vien ir spēkā līdz zināmai robežai)???
Liekas, mans nespēks tikai pieņemas spēkā. Joprojām ceru, ka tas ir tīrīšanās efekts, citādi - es izstājos... jo brīžam liekas, ka ir par grūtu un par ilgu – gribētos savu pūliņu augļus izjust ātrāk...
Brokastīs pirmā lieta – pāris lieli malki mana raudzētā kefīra. Iedvesmojos no vakardien uzzinātā – pētījumā sievietes, lietojot raudzētu piena produktu (ar probiotiskajām baktērijām tātad) 2x dienā veselu mēnesi, sajuta izmaiņas smadzeņu darbībā – savās emocijās un sajūtās. Raksta kopsavilkumu lasi te
Nākamais brokastīs - liela glāze zaļā kokteiļa, šoreiz var iedzert tīri labi, jo klāt citrona sula. Pēc vakardienas pieredzes (ka ilgi pat negribējās neko ēst pēc tādas zaļumu glāzes), šodien tomēr mēģinu notiesāt pusavokado, lai ir arī labie tauki, ne tikai zaļumi bieza slānī. Vitamīnus iedzeru kopā ar apelsīnu sulas glāzi. Nu, kur vēl veselīgākas brokastis? Otro rītu cenšos iztikt bez kafijas. Starp citu, vakar kafiju tā arī neiedzēru, pa dienu pat negribējās, toties dzēru daudz asinszāles tēju un pēcpusdienā vēl 1 dārzeņu sulas glāzi. Un varēju visu dienu ražīgi strādāt. Pretstatā citai dienai, kad iedzēru arī otru tasi kafijas pēcpusdienā, bet pēc tam sajutos tik miegaina. Esmu jau esmu lasījusi par kafijas tūlītējo uzmundrinošos efektu, bet enerģijas izsīkumu mazliet vēlāk.
Lai arī apņemšanās arī šodien kafiju nedzert, šorīt jūtu, ka papildus nespēkam un nogurumam drīz vien pa galvu sāk brīnīties fona sāpe. Vai varbūt tas no Tulsi zaļās tējas?
Šā vai tā, domāju, kāpēc man nepaliek labāk, ja jau 70 dienas esmu veselīgajā savas dzīves nodaļā... Un atbildi jau es nojaušu – man nav absolūti nekādas fiziskās slodzes, pat nabaga toksīni droši vien nevar mutuļojošā un dzīvīgā vielmaiņā iznīkt, bet turpat vien pa riņķi asinīs vazājas, neļaujot man sajust dzīves sparu.
Ar to smalko robežu sajušanu man šobrīd ir, kā ir. Darāmo arī šobrīd sakritis ļoti daudz, gatavojos lekcijām Latvijas Autisma Apvienībā, abas tēmas - Homeopātija un Autisms un GAPS kā iespēja atveļoties no Autisma - ļoti plašas un man gribas spēt cilvēkiem parādīt, ka autisms nav nolemtība un ka no autisma var atveseļoties. Pēc Lieldienu brīvdienām, kas man paies intensīvā darbā, tad gan es sev apsolu noorganizēt vismaz pāris dienas, kad mēģināšu grāmatas rokā neņemt un par darbu nedomāt. Lai mazliet uzlādētu baterijas un atgūtu spēku.
Bērni vakarā izdīc picu. Toties no rīta viņi tagad regulāri dabū kokteili ar svaigu sulu (ābolu, apelsīnu, bumbieru – atkarībā no tā, kas mājās), banānu (un zemenēm, ja nopērku) un grieķu vai turku jogurtu.
Mans „bezkafijas” režīms izbeidzās šodien plkst. 15:30. Kad sāpošās galvas dēļ nācās tomēr izdarīt bēdīgo secinājumu – esmu kafijas atkarīgā:(
10.04.2014 72. diena 63.1 kg
Tā, vakar vakarā, jau apguļoties gultā, man bija nelabi, riktīgi slikta dūša, bet biju par vārgu, slinku, lai pieslietu sevi un aizvilktu līdz vannas istabai. Tikai gulēju un turot roku uz sirds, klausījos, vai sirds vispār strādā. Šodien (pēc negatīvā grūtniecības testa) saprotu, ka tā bija tīrīšanās reakcija uz maniem jau kuro dienu zaļajiem kokteiļiem. Un tad ļoti nožēloju, ka nepiespiedu sevi iztukšot kuņģi, kam acīmredzot, kaut kas bija par daudz. Tātad arī mana vakardienas galvas sāpēšana un milzu nespēks gan fiziski, gan emocionāli bija organisma tīrīšanās rezultāts. Un kafija nebija vainīga pie galvas sāpēšanas. Jo, galva turpināja sāpēt arī pēc kafijas! Šorīt ar šo domu, atkal iztieku bez kafijas, un galva visu dienu ok. Domāju, kas bija tas, kas vakar sakrita kopā, lai organismam būtu par daudz.
Un izdomāju, ka es 2x dienā (salasījusies Dr Perlmutter norādes par probiotiķu dzeršanu) iedzēru pašas raudzēto kefīru. Un tas varbūt bija ļoti intensīvais manas tīrīšanās palīgs jau klāt pie zaļā brokastu kokteiļa, dārzeņu sulas un apelsīnu sulas pēcpusdienā. Tagad es saprotu, kāpēc mana ģimene man staigāja uzmanīgi apkārt, dīvaini ošņādami mani un sakot, ka man ir dīvaina smarža (lasi - smaka). Tagad saprotu, ka jau 2 dienas iepriekš kaut kas manā organismā būtiski notika, lai vakar rezultētos pilnīgā bezspēkā, galvassāpēs un sliktā dūšā vakarā.
Bet īstenībā esmu priecīga par šo scenāriju, jo citādi jau vakar, savā emocionālajā bedrē esot, gandrīz gribēju savu GAPS atzīt par nederīgu man, jo tā man nepalīdz no depresijas tikt vaļā. Tagad es zinu, ka teju nedēļu mans nespēks un drūmais noskaņojums ir bijis no intensīvas organisma attīrīšanās.
Šodien jau viss rādās priecīgākās krāsās. Piedomāju, lai iedzertu savu kefīru, 2x dienā arī Chlorella pulveri, kas ir lielisks sliktumu izvadītājs no organisma. Jo kaut kur lasīju ka, tīrot organismu, vajag ēst, lai toksīniem būtu olbaltumvielas, kur pieķerties, pirms izvadīties no organisma.
Brokastīs pēc zaļā kokteiļa apēdu olu, vēlāk veikalā nevarēju paiet garām skumbrijai tomātos, artišoks arī viens pazūd pēcpusdienā.
Redzu cerību.
11.04.2014 73. diena 63.1 kg
Šorīt nespēks, bet domāju, tas sāpošā kakla dēļ. Vakar iztiku bez kafijas un galva nesāpēja, un varēju nostrādāt non-stop visu dienu līdz vēlai nakts stundai, gatavojot savu GAPS lekciju. Tas man saka, ka varbūt tomēr neesmu bezcerīgi atkarīga no kafijas. Šorīt tomēr palutinu sevi ar medainu krūzīti melnās mīlestības. Un nolemju, ka turpmāk neieciklēšos uz to, ja gribēšu, atļaušu sev mazo grēku, jo it kā taču esmu sev parādījusi, ka veselu dienu (!) varu bez kafijas iztikt.
Palaižu bērnus uz skolu un lienu atpakaļ gultā, lai 3 stundas vēlāk mani modinātu putni un saule. Brokastīs 2 bērnu neapēstās olas. Šodien bez zaļā kokteiļa, toties kafija:)
Kad pārnāks bērni no skolas, spiedīšu viņus izvilkt mani laukā, uz velosipēdiem un saulē. Citādi, pazīstot sevi, es atkal visu dienu nosēdēšu pie datora strādājot, nu jau pie nākamās – Homeopātijas un Autisma lekcijas.
Vēl turpinu Homeopātiskās attīrīšanās zāles (Nux Vom, Sulph). Un domāju, vai manas kakla sāpes ir izlīdušas laukā, pirms no manis atvadīties uz visiem laikiem? Tas būtu ļoti homeopātiski.
Vakarnakt un šorīt savam sāpēt sākušajam kaklam atkal izmēģinu Probiotiķus kā zāles. Iepriekšējo reiz palīdzēja. Ziņošu, kā šoreiz. Tas ir pavisam vienkārši – pirmo lieti no rīta vai beidzamo vakarā – iemet mutē saturu no probiotiķu kapsulas. Jo lielāka baktēriju koncentrācija, jo labāk. Un ļauj tām mutē pabūt, pirms pamazām tās norijas. Un dod labajām baktērijām iespēju un laiku Tevi ārstēt. Šo triku iemācījos pie Dr Natašas GAPS kursos. Jau izmēģināju dēlam ausu sāpju gadījumā, un sev 1x kaklam. Lielisks līdzeklis. Tikai vēlāk izdomāšu, ka manam sāpošajam kaklam un pietūkušajiem kakla limfmezgliem ir vistiešākais sakars ar mana organisma tīrīšanos. Jo kaut kā tie sliktumi laukā jādabū...
Pusdienās steiks ar dārzeņiem un svaigi spiesta ābolu sula. Vakariņās salāti.
12.04.2014 74. diena 63.2 kg
Svars beidzamā laikā ir ap 63 kg, nevis vairs ap 64, man patīk, bet vēl ir, kurp tiekties. Pat brokastīs man šodien artišoks.
Šodien ceļoju uz Dublinu, uz beidzamo Dion Tabrett lekciju nedēļas nogali. Dublinā atkal palieku pie Gillian, kur, kā jau ierasts, mācos lieliem malkiem – dzīvi, homeopātiju, priecīgu skatījumu uz lietām. Gillian ir nesen atgriezusies no Dr Robin Murphy kursiem Londonā, un priecīgi dalās ar savām jauniegūtajām zināšanām un grāmatām. Superfood Welness Guide, Medicinal Foods from around theWorld, Robin Murphy grāmatā es kā pirmo uzšķiru artišoku, jo tieksmi pēc tā es pati nevaru izskaidrot.
Un lūk, ko es uzzinu – artišoks ir lielisks antioksidantu avots, un tas ir gandrīz čempions attecībā pret pārējiem dārzeņiem. Tas palīdz regulēt cukura līmeni asinīs (nu, man skaidrs, kāpēc man to vajag tik ļoti), veicina žults izdalīšanos žultspūslī, samazina holesterīna līmen asinīs, kā arī regulē isu gremošanas trakta darbību. Piedevām artišoks ir bagāts ar daudziem minerāliem – Fe, Cu, Ca, K, Mg, P. Tas viss man der, un man prieks, ka mans organisms sauc pēc tā, kas tam trūkst. Un man sāk likties, ka jo veselīgāk tu ēd, jo labāk spēj sadzirdēt sava organisma signālus un kāri pēc kaut kā īpaša. Vērtīga grāmata, jālūko, cik tā maksā, tā ir milzīga un ļoti smaga!
Un klausies, ko vēl uzzinu no šīs pašas grāmatas – ka manai anēmijai artišoki ir kā kulaks uz acs:), protams, ja tas satur dzelzi Fe. Un vēl man esot jāēd Chlorella, Spirulina, Spināti, Bietes un citi labumi. Ūdens krese ir jaunums man. Šīs grāmatas otrajā daļā alfabētiskā secībā ir slimības un veselības problēmas un katrai pretim var atrast ieteicamos superoods jeb veselīgos un atveseļojošos produktus. Ļoti noderīga grāmata.
13.04.2014 75. diena
Esmu Bray, Īrijā pie Gillian, brokastīs mums ir Low-GL granola (kur Low-GL nozīmē, ka ēdiens asinīs rada nelielu cukura jeb glikozes daudzumu)
Recepte (2 cilvēkiem) tepat:
- 2 tējkarotes Kokosriekstu eļļa
- 1 tējkarote Stēvija
- 50 g pilngraudu
Auzu pārslas
- 1 ēdamkarote Mandeļu skaidiņas
- 1 ēdamkarote Makadēmijas rieksti, nedaudz sasmalcināti
- 1 ēdamkarote Ķirbju sēklas
- 1 ēdamkarote
sasmalcinātas Mandeles
- Apgrauzdē Mandeļu pārslas
3 min
- Pievieno Mandeļu
skaidiņas un Makadēmijas riekstus, apgrauzdē 2 min
- Noņem no uguns,
samaisa ar pārējo
- Ēd ar ābolu/kanēļa
kompotu vai dabisko jogurtu
Recepte no grāmatas Patrick Holford, Fiona McDonald Joyce, The Low-GL DietCook book, healthy recipes for weight loss, health and energy
Par dāsno dalīšanos ar savām receptēm un iespaidiem, es Gillian gribu atdarīt ar kaut ko labu pretim. Saprotu, ka kolēģe pašlaik ir apņēmusies nedaudz piestrādāt pie sava svara samazināšanas, jo uz pavasara sajūtu viļņa viņai rādās cerīgas kādas attiecības. Man gribētos viņai pastāstīt, ka svaru visvieglāk zaudēt, ēdot taukus. Piedāvāju viņai atsūtīt saiti ar Barry Groves lekciju, bet aizmirstu, ka tā ir tiešā tekstā gaļēdāja filozofija. Uzzinu, ka Gillian ir tik pārliecināta veģetāriete, ka nevarētu pat izturēt, ja kāds viņas priekšā ēstu suši. Pasmaidām beigās abas, ka man viņu tomēr neizdosies pievērst gaļēšanai.
Vēlāk dienā atkal intensīvas lekcijas, kuru beigās saņemu arī diplomu par Postgrad studiju kursa nobeigšanu. Vēlāk epastā atrodu skolas direktora sūtītu vēl vienu diplomu tieši man - par centīgu braukāšanu uz lekcijām no Oslo uz Dublinu. Pasmaidu, un iedomājos, ka būtu interesanti saskaitīt, cik lidojumu esmu veikusi 5 Homeopātijas studiju gados.
Aizdomājos, kāpēc mani sliktumi un nespēks pazūd, kad jādara lietas? Vēlāk es uzzināšu (un arī Tev pastāstīšu), ka tam visam (manam nespēkam) ir sakars arī ar hormoniem, tai skaitā adrenalīnu. Mūžu dzīvo, mūžu mācies - kas to teica?
Iepriekšējais ieraksts GAPS diēta 66.-70. diena Nākamais ieraksts GAPS diēta 76.-80. diena