GAPS diēta 46.-50. diena. Jauns atspēriens turpināt
15.03.2014 46. diena
Šī diena beidzot ir klāt. Dr Natasha Campbell-McBride vadītie GAPS kursi Londonā (jau labu laiku saucu dakteri pie sevis par Natašu, kā senu draudzeni:) Jāatzīst, Londonas gaisu es pat pasmaržot nedabūnu, jo palieku Heathrow lidostas teritorijā, kur vienā no hoteļiem notiek mācības.
Esam 40 cilvēku no visas pasaules, pat no ASV cilvēki lidojuši speciāli uz šiem kursiem, visi pat nav tikuši, 12 gribētāji palikuši gaidīšanas rindā. Vēlāk no Natašas uzzinu, ka viņas kursos esmu pirmā no Latvijas.
Mūs sagaida Natašas dzīvesbiedrs Peter, kas organizē praktisko mācību pusi, kaudze ar materiāliem (3 grāmatas, milzu mape ar praktiskiem norādījumiem GAPS konsultanta darbā, arī 5 kopijas darba burtnīcu potenciālajiem GAPS pacientiem, CD ar GAPS receptēm). Mani kolēģi, kas nu kurš - farmaceiti, medmāsas, ārsti, alternatīvās medicīnas speciālisti. Brīžam jautājumi, ko viņi uzdot ir visai detalizēti, bet spēju turēt līdzi. Galva gan vakarā kūp, esmu pierakstījusi 22 lpp. datorrkastā. Šī ir pirmā reize, kad mēģinu lekcijā rakstīt ar datoru, secinu vakarā, ka mugurā visu dienu bijusi liela slodze, saspringums. Arī temps Dr Natašai ļot straujš, jo materiāls ir ļoti plašs.
Un secinu arī, ka es ļoti gribētu iemācīties darboties ar klaviatūru, neskatoties uz to un izmantojot visus 10 pirkstus. Lai ātrāk un ražīgāk varētu rakstīt, īpaši ņemot vērā manu plānoto turpmāko dzīvi, kur rakstīšana ieņems visai nozīmīgu vietu. Jo kā gan citādi es Tev varēšu pastāstīt visu to, ko iemācos?
Un arī šodien, pat ja GAPS grāmata izlasīta, daudz jaunu ideju nācis klāt. Piemēram, uzzinu, ka bērniem un pieaugušajiem, ja traucē ekzēma, niez vai taml., medus esot ļoti labs uz ādas. Tas gan pabaro, gan nomierina. Bet, protams, atveseļošanās sākas no iekšienes un par to jau viss GAPS stāsts. Par to visu vairāk dalīšos attiecīgajās www.curantur.lv sadaļās.
Mūs arī lutināja ar gardu jo gardu maltīti GAPS stilā – gardu vistas zupu, zosu taukos ceptiem dārzeņiem, zivi. Ja tas vēl par maz, gardi biežu salāti (vārītas bietes, plūmes, mandeles) un rukola. Nākamajā starpbrīdī deserts - cepts ābols ar medu.
Uzzinu arī daudz par savu anēmiju. Ka serotonīns un dopamīns jeb laimes hormoni tiek saražoti zarnās, nevis smadzenēs. Tas savukārt nozīmē, ka pat laimīgumu nosaka zarnu mikrofloras veselība:) Arī par to vairāk attiecīgajā sadaļā vēlāk. Katrā ziņā, esmu atkal saņēmusies turpināt savu diētu, un tagad man mērķis ir sakārotot savu ēdienkarti tā, lai es sāku atgūt spēku. Jo saprotu, ka līdz šim mani beidzamās nedēļas pavadošais nogurums tomēr nav normāls, pat ja to skaidroju ar cukura nepietiekamību organismā.
Starp citu, šepat padalīšos ar lielisku recepti cukura atkarīgajiem - pagatavo maisījumu no Gī sviesta, medus un kokosriekstu eļļas, liec burciņā, un ņem līdzi visur, kurp dodies. Kad uznāk kāre pēc salduma, vico iekšā, cik lien. Tas saucas Butterhoney jeb Medus sviests vai Sviestmedus. Rezultāts – organismā gan stabils cukura līmenis (tātad nenāk virsū dusmas vai bēdīgs noskaņojums), gan tas pabarots ar veselīgajiem, labajiem taukiem. Izmēģināšu pati, un tad jau ziņošu par rezultātiem atkal.
Esmu pagurusi, bet gandarījums liels. Kārtējo reizi apjaušu, cik maz es vēl zinu un cik daudz gribu iemācīties. Un vedināt arī Tevi. Kā teica šodien Dr Nataša – var jau atvest zirgu pie ūdens, bet padzerties jāgrib viņam pašam. Bet nu gan beigšu runāties, man vēl uzdots milzu mājasdarbs uz rītdienu, jāizlasa 20 case studies. Līdz rītam.
16.03.2014 47. diena
Cik labas dienas. Pat nevaru izteikt, cik nogurusi esmu, bet gandarījuma piepildīta. Heathrow lidostas teritorijas hotelītī pavadītas 2 ļoti intensīvas GAPS kursu dienas, mācoties, klausoties, cenšoties neko nepalaist garām, pierakstot. Jūtu, ka sāp mugura no slodzes, rakstot ar datoru. Veselas 40 lpp. pilnas pierakstu. Tik daudz jaunu ideju un vielas pārdomām. Vēl tas viss jāsakārto, jāapdomā, pirms dalos ar Tevi mājas lapā.
Abus rītus brokastis īstā GAPS diētas stilā – 2 ceptas olas, 4 šķēles cepts šķinķis, 2 grilēti tomāti, klāt šampinjoni, 2 krūzes kafijas. Kaut kā vairāk sanāca šais dienās kafiju dzert, lai slodzi var turēt. Pusdienas šodien atkal pēc stingriem GAPS priekšrakstiem – sautēts lasis un vēl kāda balta zivs, cepti baklažāni, 2 gabaliņi vārītas kukurūzas vālītes, burkānu salāti ar rozīnēm. Nākamajā pauzē atkal cepts ābols, bet šoreiz sutināts, sagriezts šķēlēs kopā ar grauzdētām mandelēm, tam vēl pa virsu pārleju medu. Gardi un veselīgi.
Pat nezinu, ar ko lai savu GAPS kursu pieredzes stāstu iesāku. Dr Nataša ir apbrīnojama ar savu enerģiju, vēlmi palīdzēt cilvēkiem, dalīšanos ar savu pieredzi. Tagad pasaulē kopā esot 800 GAPS konsultantu. Mēs bijām jaunie 40 šajā priviliģēto cilvēku grupā.
Temps kursos bija ļoti intensīvs, un, lai gan daudz kas man nebija jauns, tomēr galva kūpēja no informācijas daudzuma, pat ja grāmata ir izlasīta.
Labā ziņa man un varbūt arī Tev, ka savu GAPS diētu es turpināšu. Jo tagad man ir nākamais mērķis – spēt sevi uzdabūt līdz tādam enerģijas līmenim, ka vairs nevaru sūdzēties par nespēku, nemaz nerunājot par depresiju. Gribu, lai man no rīta nav grūti pamosties, lai varu samazināt savu kafijas devu. Arī lai āda un nagi paliek veselāki. Un varbūt savu anēmiju arī spēšu salabot. Tas gan būtu tā vērts! Bet saprotu arī, lai šos mērķus īstenotu, man jāķeras GAPS programmai klāt pēc būtības, ne tikai virspusēji, kā to darīju līdz šim.
Tagad man ir patiesi stingra apņemšanās varāk gatavot veselīgos ēdienus, kā rezultātā iegūtu ne vien es, bet visa mana ģimene. Un tādā veidā es nemanot radinātu arī bērnus pie veselīgām maltītēm. Jo, lai gan domāju, ka mēs ēdam visai veselīgi, ir daudz aspektu, ko vēlos mainīt. Īpaši attecībā uz bērniem. Šobrīd ir apņemšanās spiest sulas, lietot katram vajadzīgās pārtikas piedevas - probiotiķus un zivju eļļu, vairāk vārīt zupas, samazināt maizes un makaronu devas bērniem. Tāpat domāt par sadzīves ķīmiju, ko mājās lietojam, aizvietojot to ar Eco, Organic, vai Bio versijām, par ko vairāk vēlāk mājas lapā. Daudz labu domu. Jo visvieglākais ir dzīvot, kā ir, gausties par veselību, cerēt uz brīnumzālītēm, kas pārvērtīs mūsu dzīvi vienā dienā bez mūsu piepūles. Diemžēl vai par lami, tā nenotiek. Lai mainītu savu dzīvi, uzlabotu veselību, ir aktīvi jārīkojas katru dienu. Ceru, ka www.curantur.lv Tev var būt labs atbalsts šajā ceļojumā. Priecāšos, ja man uzrakstīsi, ja Tev kāds padoms noder un palīdz.
17.03.2014 48. diena
Man rodas ideja turpmāk vairs neziņot par katras dienas soļiem, rezultātiem un pārdomām, lai vari lasīti vienkop manu kopsavilkumu par diētas vairākām dienām. Diemžēl, šī apņemšanās visai drīz vēl nerealizēsies, jo man ir un ir, ko Tev stāstīt.
Šodien top vinegrets GAPS gaumē – bez kartupeļiem, neko, tāpat garšīgi.
18.03.2014 49. diena
Šorīt jau otro dienu mūsu mājās dūc sulu spiede. Vakar tapa rīta sula brīvprātīgajiem no tā, kas bija mājās – neliela biete, burkāni, āboli, apelsīns, puse citrona. Bija garšīgi, bet bērni atteicās iesaistīties eksperimentos. Šorīt līdzīga kombinācija, bet klāt granātābols, kas īstenībā nav lielisks sulā, jo stipri savelk muti čokurā. Bērni tika stipri pierunāti izdzert pusglāzi, bet es ticu, ka viņiem tas nebija viegli.
Pusdienlaikā iedvesma mūs paceļ vēl augstāk – pēc gājiena uz tirgu top pirmais zaļais kokteilis no svaiga gurķa, pētersīļiem, seleriju kātiem. Godīgi jāatzīst, ka pat apziņa, ka tas ir briesmīgi veselīgs, nepalīdz glāzi iztukšot. Tas paliek krietni baudāmāks, ja klāt pielej rīta augļu sulu, acīmredzot skābums kompensē spēcīgās ne-garšas:) Spēku pieplūdumu vēlāk tik un tā nejūtu, joprojām gaidu uz to. Lai veselības nepaliek par daudz, nonašķēju pāris gabaliņus Serenādes šokolādi, jo saldumu gribas, bet vēl neesmu pagatavojusi savu Natašas ieteikto Butterhoney. Kad to pagatavošu un ar to padzīvošu, ziņošu arī Tev par rezultātiem. Bet bēdīgs secinājums ir par Serenādes šokolādi – kaut kā liekas man tā negaršīga, varbūt mans organisms atradis no hidrogenētajiem taukiem? Iešu lasīt sastāvu. Nē, hidrogenētos taukus neatrodu. Tātad vienkārši manas garšas kārpiņas izmainījušās.
19.03.2014 50. diena
Joprojām uzlabojam savas zaļo kokteiļu receptes. Pret vakaru jau tā lieta paliek baudāmāka. Pa dienu es sajūtu stipru nogurumu, pat tā, ka autobusā līdz bērnu skolai gribētos pagulēt. Gulēšana autobusā nu nepavisam man nav raksturīga, jo cenšos lietderīgi izmantot pat 20 min braucienu sabiedriskajā transportā – vienmēr kāda homeopātijas grāmata līdzi somā. Par sevi smaidu, ka sen jau neesmu vairs normāls cilvēks, daiļliteratūras un žurnālu vietā man somā vienmēr grāmatas par autismu, homeopātiju vai GAPS.
Ar kokteiļiem ievēroju, ka man ir šausmīgi laba apetīte. Un es nespēju noturēties tam pretim. Vai tas tāpēc, ka tīrās organisms, toksīni asinīs atkal nonāk, lai pēc tam atstātu manu ķermeni? Tā teikt, organisma metabolisms strādā uz pilnu klapi? Liels gardums izrādās mērcētas mandeles. Turpmāk ēdīšu tikai tādas, jo, uzbriestot (līdz dīgšanai tās netiek) tās esot draudzīgākas cilvēka gremošanas sistēmai. Jāpalasa, kāpēc.
Šodien ģimenei tiek vārīts liels katls biežu zupas. Ēdot klāt liekam skābus kāpostus, svēta lieta. Bet bērni rauc degunu un saka, ka mums tikai zupas mājās... Vingrošanai man laika nav sanācis beidzamās dienas. Atkal esmu atpakaļ pie savām minimālajām presītēm vakara vannā:)
Šodien pa pastu saņēmu sūtījumu no Dublinas - Džo skaisto grāmatu „Shiatsu and The Art of Conscious Cooking”, ar visu autogrāfu. Un tā kā negribu šo skaistumu paturēt tikai pie sevis, tad esmu nopirkusi vēl 2 grāmatas (arī ar autores autogrāfu, lūdzu), kas agrāk vai vēlāk tiks dāvanā kādai manai draudzenei.
Iepriekšējais ieraksts GAPS diēta 41.-45. diena Nākamais ieraksts GAPS diēta 51.-60. diena