Šajā sadaļā runāsim par zobiem un mēģināsim saprast, kas ietekmē zobu veselību
- par zobu labošanu (tā dēvētajām sudraba plombēm, to iespējamo kaitējumu organismam)
- zobu pastām
- par ūdens fluorēšanu (kāpēc Īrijā, tāpat kā daudzās citās valstīs, sāk ierobežot dzeramā ūdens fluorēšanu Lasi šeit)
- vai mums patiesi ikdienā vajadzīgi mutes skalojamie līdzekļi
- vai uzturam ir nozīme tajā, cik slimi vai veseli ir mūsu zobi
Starp citu, vai zināji, ka ļoti labi zobus var tīrīt ar olīveļļu? Pamērcē zobu birsti eļļā, tīri zobus kā parasti. Izskalo muti. Atceries - jāizmanto labas kvalitātes auksti spiesta olīveļļa. Šī reizē ir gan zobu, gan mutes dobuma, gan organisma attīrīšana.
Skaties un klausies šeit - kā pagatavot zobu pastu no kokosriekstu eļļas.
UROBOROS jeb kā viss organismā ir saistīts 21.09.2020
Lekcija lielā mērā apkopo visu šajā curantur.lv zobu veselības sadaļā aprakstīto.
- Kā mutes un zobu veselība ietekmē visa organisma veselību?
- Kā gremošanas trakta veselība ietekmē zobu un mutes stāvokli?
- Kāpēc būtiski materiāli, ko atļaujam likt savā mutē?
- Vai un kā uzturs ietekmē zobu veselību?
- Kad Holistiskā zobārstniecība sasniegs Latviju?
Vai iespējams apturēt kariesu? 23. dec. 2016
Kādreiz par zobiem mēdza runāt, ka to stāvoklis ietekmē visa ķermeņa fizisko veselību. Mūsdienās vēl klāt nāk populārais teiciens „Veselība nāk no iekšām!”, ar to vairāk domājot veselīgas zarnu mikrofloras uzturēšanas priekšrocības. Holistiskā medicīna, precīzāk – HOLISTISKĀ ZOBĀRSTNIECĪBA abas šīs jomas apkopo un piedāvā iedarbīgus padomus holistiskai mutes dobuma veselībai, par kādiem, visticamāk, Tavs zobārsts neko nebūs dzirdējis…
Latviski iztulkota grāmata
Holistiska zobu kopšana. Kā iegūt un saglabāt veselīgus zobus un smaganas
Holistic Dental Care. The Complete Guide to Healthy Teeth and Gums
NADĪNE ARTEMISA
Zvaigzne ABC
Holistiskā zobārstniecība 28.09.2015
Interneta konference par zobu un mutes dobuma veselību. Pieslēdzies, lai uzzinātu, ka viena nepārdomāta vizīte pie zobārsta var atstāt dramatiskas sekas veselībai. Ka 80% slimību simptomu izraisa tieši mutes dobuma problēmas. Zobārsti miljoniem cilvēku pasaulē joprojām piedāvā procedūras, kas veicina slimības. Klausies, mācies un pieņem pareizos lēmumus par savu veselību.
Un varam tikai cerēt, ka šo klausīsies arī Tavs un mans zobārsts, un visi zobārsti Latvijā. Un ka varbūt pēc šī samita arī mūsu valstī drīz varēsim doties pie Holistiskā zobārsta, kas strādā tikai ar veselībai nekaitīgām metodēm. Un cilvēkiem nebūs jābrauc uz ārzemēm, lai atbrīvotos no toksiskajām dzīvsudraba plombēm.
Kā labāk dzīvot ??? 26.11.2014
Klausos 2014. gada 26. novembra Latvijas Radio 1 raidījumu Kā labāk dzīvot. Tīri un veseli zobi ir svarīgi arī vispārējai veselībai un brīnos, lai neteiktu šausminos par to, ko Speciālisti cenšas iestāstīt Latvijas cilvēkiem.
- Vispirms - galvenā runātāja Egita Senakola (Latvijas Zobārstu asociācijas valdes locekle, RSU Stomatoloģijas institūta Mutes Veselības centra vadītāja) savā informācijā ir visnotaļ nekonsekventa un, maigi izsakoties, haotiska - gan attiecībā uz pārtikas ietekmi uz zobu veselību, gan uz Fluoru zobu pastās, gan daudz ko citu.
- Sākotnēji E. Senakola apgalvo, ka bez papildus Fluora nu nekādi, pēc brīža saka, ka ar sabalansētu pārtiku varbūt pietiekami tiek uzņemts Fluors... Vai speciāliste var nosaukt vismaz 3 produktus, ar kuriem uzņemam Fluoru organismā?
- Speciāliste ilgi runā par pētījumu Latvijas bērnudārzos, kur eksperiments, bērniem tīrot zobus ar fluoru saturošām zobu pastām rezultējies ar 40% (ja nekļūdos, sakot pēc atmiņas) kariesa samazinājumu. Es domāju, ka tāds pats rezultāts (un varbūt vēl labāks) būtu bijis, ja zobiņi tiktu tīrīti ar Eko zobu pastu vai vispār tikai ar ūdeni un birstīti.
- Tāpat brīnos, ka speciāliste nevar atbildēt uz vairākiem konkrētiem zvanītāju jautājumiem par zobu pastām, piemēram, kāpēc Eko zobu pastās nav klāt Fluors
- E. Senakola reklamē Google atrodamās Fluorīdu vadlīnijas, kuros esot pēdējie zinātniskie pamatojumi Fluorīdu efektivitātei... skumji, ka speciāliste nelasa tādus informācijas avotus kā http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/03/30/fluoridation-drinking-water.aspx, kur sen jau diskutē par Fluora kaitīgumu. Un šai sakarā viņas pašas dievošanās, ka nekad neatteiksies no fluoru saturošas zobu pastas, liecina tikai par neinformētību. Kas attiecas uz pašu dakteri, tā ir viņas brīva izvēle, taču sliktākais ir, ka viņa ar saviem apgalvojumiem mulsina un dezinformē cilvēkus, kas pieraduši ieklausīties ārsta viedoklī
- "Kronis" visam - speciāliste klausītājam iesaka pulēt! 40 gadus vecas sudraba plombes. Lasi rakstu žurnālā J Environ Pathol Toxicol Oncol. 2007;26(4):305-22. Need for Informed Consent for Dentists Who Use Mercury Amalgam Restorative Material as Well as Technical Considerations in Removal of Dental Amalgam Restorations, kur skaidri un gaiši pateikts, ka tā saucamās sudraba amalgāmas plombes satur 50% dzīvsudrabu, kas pastāvīgi izdalās un nonāk organismā. Kaitīgo dzīvsudraba tvaiku veidošanos veicina košana, ēšana, zobu tīrīšana, karstu dzērienu lietošana. Bet Latvijā Stomatoloģijas institūta Mutes Veselības centra vadītāja IESAKA sudraba plombes pulēt, tādā veidā intensīvi piesārņojot organismu ar dzīvsudrabu! Tātad viņa nezin, ka Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā dzīvsudraba/sudraba izmantošanazobārstniecībā aizliegta kopš 2008. gada. Jo šais valstīs zin, kādu kaitējumu sudraba amalgāmas plombēs esošais dzīvsudrabs var nodarīt organismam. Un pasaulē cilvēki meklē tā saucamos Holistic zobārstus, kas speciāli apmācīti, KĀ droši sudraba plombes izņemt, lai nekaitētu paši sev un pacienta veselībai. Kad es vasarā zvanīju uz RSU Stomatoloģijas institūtu Rīgā Dzirciema ielā un interesējos, vai ir kāds zobārsts, kas specializējies tieši sudraba/dzīvsudraba plombju korektā izņemšanā, man strupi atbildēja - visi protot ielikt, un visi protot izņemt. Man jautājumu vairāk nebija. Meklējumus turpinu.
- Vismaz uz jautājumu, kā zobu veselību ietekmē tīrīšana ar ultraskaņu, speciāliste E. Senakola godīgi atzīstas, ka nezin.
- Pēdējais jautājums par jodu un to, vai fluors neizspiež jodu organismā (tātad zvana vai raksta zinošs klausītājs) tiek atbildēts ar nesakarīgu vārdu savārstījumu – mēģinu citēt: “nu, ziniet, ar tiem fluorīdiem... par jodu... par to es neatbildēšu, es vienīgais, ko arī pati esmu sapratusi, es arī mēģinu tagad domāt. Fluorīdu stāsts ir tāds veiksmes stāsts, bet godīgi sakot, fluorīdi jau ir arī ūdenī, bet mēs neesam apveltīti ar pietiekošu daudzumu fluorīdiem ūdenī. Rīgas pilsētā piemēram, ja normāli vajadzētu būt 0.7 mg/L, Rīgas pilsētā ir 0.18*. Tātad daba mums nav iedevusi to... to labo veselību... Fluors ir tā kā, manā uzskatījumā tā kā tāds mikroelements, ja? Tur par to jodu, tur varam strīdēties, bet mums arī jods trūkst automātiski, ja, šajā zonā. Tas arī jāsaprot, es domāju, ka viņš te neizspiež... Vienīgais, ko es varbūt tā, arī no garīgā viedokļa saprotu, ir, ka fluors arī kaut kādā veidā kaut ko ļoti cietina, par to es vēl tagad esmu dziļās pārdomās saistībā ar antroposofiju, ka viņš tā kā par daudz kaut ko, tā jocīgi liksies... (raidījuma vadītājs lūdz vairāk paskaidrojumus).. nē, nebūs vairāk paskaidrojumu. Bet tas ir tas veiksmes stāsts pasaulē. Ziniet, ko es domāju, cilvēkam ir svarīgi, ka viņam ir mutē veseli zobi, arī vispārējai veselībai. Mēs te varam visādi runāties, bet svarīgi ir, lai mutē ir tīri un veseli zobi... “ Kāds bija jautājums? Tiem, kam tomēr atbilde interesē, informācija šeit - jā, Fluorīda jons var aizvietot jodu organismā, īpaši vairogdziedzerī, tādā veidā apgrūtinot vairogdziedzera darbību. Un tas ir tikai viens no fluora radītajiem sliktumiem. Lasi arī te.
- * Pēc raidījuma no www.rigasudens.lv datiem atrodu, ka fluorīdu koncentrācija Rīgas dzeramajā ūdenī ir 0.28 mg/L (vidēji 2013. gadā) bet maksimāli pieļaujamā norma ir 1.5 mg/L.
Ja šādi “speciālisti” kā labākie savas profesijas pārstāvji tiek aicināti runāt Radio un TV, kur labākajā gadījumā maldina klausītājus un skatītājus ar nepatiesu, novecojušu un haotisku informāciju, un droši vien šādi cilvēki arī apmāca savus jaunākos kolēģus, tad varam nebrīnīties par Latvijas cilvēku slikto zobu veselību. Slīcēju glābšana pašu slīcēju drošajās rokās, vai ne? Ar to domājot izglītota, zinoša un progresīva zobārsta atrašanu.
Kā labāk dzīvot???
Kas patiesībā ir tā dēvētajās sudraba plombēs, un ko tās nodara mūsu veselībai 9.maijs 2014
Vai zināji, ka tā dēvētajās sudraba plombēs 50% ir dzīvsudrabs? Vai zināji, ka dzīvsudrabs ir otrs toksiskākais elements uz zemes aiz radioaktīvā plutonija? Vai zināji, ka dzīvsudrabs katru dienu, katru stundu izdalās no sudraba plombēm un nepārtraukti piesārņo Tavu organismu? Vai zināji, ka šis dzīvsudraba piesārņojums var būt par cēloni daudzām Tavām veselības problēmām - galvassāpēm, niezošas ādas, gremošanas trakta problēmām, pastāvīga noguruma, depresīva noskaņojuma, ilgstoša klepus, astmas, alerģijas, pārtikas nepanesamības, neauglības, urīnceļu slimībām, vairogdziedzera mazspējas, roku trīcēšanas, pārlieku intensīvas svīšanas, utt. utjpr. Vai zināji, ka dzīvsudrabs nonāk placentā un auglī, kā arī mātes pienā, tā ietekmējot arī Tava mazuļa veselību? Ja šo visu dzirdi pirmo reizi, skaties video un lasi manus nedaudzos komentārus.
Bet atceries - lēmums atbrīvoties no sudraba plombēm ir ļoti jāizsver, jo saistīts ar nopietniem riskiem veselībai. Gadiem nekustinātas sudraba plombes var būt mazāk kaitīgas veselībai nekā to izņemšana, ja vien to nedara, ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus.
Te video Šokējoša patiesība par dzīvsudraba plombēm
Te video Dzīvsudraba saindēšanās simptomi
- Te video Skaistā patiesība - Zobu amalgāma (dzīvsudrabs)
- Vai zināji, ka Zviedrijā, Norvēģijāun Dānijā dzīvsudraba izmantošana zobārstniecībā aizliegta kopš 2008. gada?
- Lasi rakstu žurnālā J Environ Pathol Toxicol Oncol. 2007;26(4):305-22. Need for Informed Consent for Dentists Who Use Mercury Amalgam Restorative Material as Well as Technical Considerations in Removal of Dental Amalgam Restorations, kur skaidri un gaiši pateikts, ka tā saucamās sudraba amalgāmas plombes satur 50% dzīvsudrabu, kas pastāvīgi izdalās un nonāk organismā. Kaitīgo dzīvsudraba tvaiku veidošanos veicina košana, ēšana, zobu tīrīšana, karstu dzērienu lietošana
- Vai zināji, ka Eiropas Komisijas Iekšējās izmeklēšanas komisija rekomendējusi 5 gadu laikā pilnībā aizliegt dzīvsudraba plombes visā Eiropas Savienībā? (Avots - Ko ārsti jums nestāsta, aprīlis 2014)
Šeit video, kas parāda, kādi drošības pasākumi jāievēro, izņemot dzīvsudrabu saturošas plombes
Te vēl viens video, kas uzsver drošības pasākumus, kas jāievēro, kā arī stāsta par "pirms un pēc" pieredzi, skaties te
Kā attīrīt organismu pēc dzīvsudraba plombju izņemšanas
- Kā redzēji video, pēc toksisko plombju izņemšanas, ir jālieto aktivētā ogle, C vitamīns, citi avoti iesaka lietot Chlorella gan pirms, gan, jo īpaši, pēc procedūras, lai palīdzētu organismam dzīvsudrabu saistīt un izvadīt.
- Šajā video klausies, kas jāievēro PĒC dzīvsudraba plombju izņemšanas, lai attīrītu organismu no šī toksiskā metāla, uzsvars uz diētu un pārtikas piedevām Video šeit
- Dr Mercola dzīvsudraba detox protokols Lasi šeit
Šajā materiālā viss vienkopus - lasi, skates 30 min video un uzzini:
- uzskatāmus eksperimentus, kas demonstrē, kā no izrauta zoba plombes izdalās dzīvsudraba tvaiki
- par riskiem un drošības pasākumiem, ar ko jārēķinās, izņemot dzīvsudrabu saturošas plombes
- te daudz citēta medicīniskā literatūra par dzīvsudraba ietekmi uz veselību (gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem)
- ieraudzīsi, kā nervu un smadzeņu šūnas saraujas un atmirst dzīvsudraba klātienē
- auglis grūtniecības laikā sevī uzņem dzīvsudrabu no mātes organisma, un dzīvsudraba daudzums augļa organismā var būt lielāks nekā pašai sievietei
- tā dēvētās sudraba plombes var būt galvenais dzīvsudraba piesārņojuma avots organismā, kas var novest līdz Parkinsona slimībai, Alcheimera slimībai, multiplās sklerozes, autismam un daudzām citām veselības problēmām
Nav tādas lietas kā drošas sudraba plombes, tās visas izdala dzīvsudrabu! Un tagad Tu zini, ka tās katru dienu bojā ne tikai Tavu, bet arī Tavu bērnu veselību, pat to bērnu veselību, kas vēl tikai būs. Jo, kā dzirdēji video materiālā, grūtniecības laikā dzīvsudrabs no mātes labotajiem zobiem nonāk placentā un augļa organismā, tas pāriet arī mātes pienā.
Tev ir iespēja izvēlēties, ar kādiem materiāliem labot savus zobus, un nākotnē izlemt vairs nelikt dzīvsudraba plombes savā un savu bērnu mutē.
Kā izņemt dzīvsudraba amalgāmu, nekaitējot pacientam un zobārstam
Iedvesmojies arī te www.dentistryforhealthny.com
Būsim veseli!
Vai mums vajadzīgs fluors dzeramajā ūdenī un zobu pastās? 1. aprīlis 2014
19.02.2015 Medicīnas žurnāls The Lancet atzīst, ka Fluors līdzās Dzīvsudrabam, Svinam, Arsēnam pielīdzināms neirotoksīnam. Lasi oriģinālo Lancet rakstu te
19.02.2015 Lasi rakstu Fluora briesmas
Vai zināji, ka fluors nosēžas kaulos un smadzenēs, bet nav pierādīta fluora ietekme uz zobu kariesa profilaksi?
Lasi un klausies 10 faktus par fluoru. Uzzināsi, vai fluors izdara ko labu mūsu zobiem, vai drīzāk kaitē
Ceru, Tev liks aizdomāties arī informācija šajā mājas lapā www.fluoridealert.org
Mans piedzīvojums holistiskā zobārsta kabinetā 14.12.2015
Beidzot saņēmos ilgi lolotajam lēmumam mutē nomainīt savu 20 gadus veco tiltu (kas saturēja lielu devu metāla). Un tikai šodien zobārsts rentgenā atklāja zem tilta labi nomaskētu lielu dzīvsudraba plombi, kas 20 garus gadus lēni bojājusi manu veselību un īstenībā toreiz ieliktu bez manas ziņas. Bet neba man toreiz bij tās zināšanas, kas tagad, neba toreiz kādam prasīja, kāda materiāla plombi izmantot.
Mierinu sevi - varēju tā vēl 20 gadus staigāt un brīnīties par savu nespēku, kuru pat GAPS nespēj būtiski mazināt. Bet liekas, jau šobrīd jūtos labāk. Tagad jāķeras pie aktīva dzīvsudraba detox plāna. Gan ar laiku taps reportāža par manu šodienas piedzīvojumu, par ko tad ziņošu tepat. Un man ir aizdomas, ka esmu vienīgais zobārsta pacients, kas no visa procesa ķer labsajūtu - sēžot zobārsta krēslā ar saķīlētu muti, bet iemūžinot notiekošo bildēs.
Bet tiem daudzajiem cilvēkiem, kas man raksta un jautā mana zobārsta kontaktus, varu atbildēt šeit. Un īstenībā nav man nekā laba, ko Tev pateikt.
Vērtīgi raksti Latvijas medijos par zobu veselību
Kāpēc zobiem jābūt kārtībā. Mutes veselība ietekmē vairāk, nekā varētu domāt (žurnāls "Ko ārsti tev nestāsta", oktobris 2014)Pildīti zobu kanāli - cēlonis daudzām veselības problēmām
Ja gribi zināt par šo vairāk, lasi šīs grāmatas
The Toxic Tooth: How a Root Canal Could Be Making You Sick, 2014, Robert Kulacz, Jd Levy
Toxic Teeth: How a Biological (Holistic) Dentist Can Help You Cure Cancer, Facial Pain, Autoimmune, Heart, and Other Disease Caused By Infected Gums, Root Canals, Jawbone Cavitations, and Toxic Metals, 2016, J.M. Swartz M.D., Y.L. Wright M.A.
Dokumentālās filmas - "Root cause" par pildītu zobu kanālu potenciālo kaitējumu veselībai - pieejamība tiek ierobežota skatītājiem. Vai tiešām arī zobārstniecībā jārunā par profesionāļu spiedienu un ietekmi uz informācijas pieejamību? Pildīti zobu kanāli ir kā bumba ar laika degli mutē gadījumā, ja apakšā palicis bakteriāls iekaisums. Tas agrāk vai vēlāk atstās ietekmi uz veselību. Joprojām esmu holistiskā zobārsta meklējumos Latvijā, kas gan teorētiski, gan praktiski zobu veselību redz kopējā kontekstā ar vispārējo veselību.
Turpmāk vēl