- Te par priekiem un kreņķiem, kas garantēti, dzīvojot burvīgo un emocionāli piepildīto mazuļa barošanas laiku.
- Galvenokārt, te runāsim par barošanu ar krūti. Par priekšrocībām, kas sagaida šos laimīgos bēbīšus, piemēram, spēcīgāku imunitāti jau no mazām dienām.
- Kā palīdzēt māmiņai, kurai radušās problēmas - liekas, ka nepietiek pieniņa, iekaisušas krūtis vai taml.
- Par barošanu ar mākslīgajiem piena maisījumiem gadījumos, kad citādi nevar
- Dalīšos gan savā pieredzē, gan pastāstīšu ko interesantu uzzinu par mazuļa barošanu ar krūti
- Barošana ar krūti - labākais dzīves sākums Tavam bērniņam. Un novēlu Tev par šo iespēju pacīnīties visiem iespējamiem līdzekļiem, meklējot padomu, atbalstu, uzzinot citu māmiņu pieredzes. Zini, ka jebkurai sievietei var būt pietiekami daudz pieniņa savam mazulim. Un krūšu lielumam te absolūti nav nekādas nozīmes.
- Jebkādu kreņķu gadījumā saistībā ar mazuļa kopšanu un zīdīšanu atkal noderēs ļoti praktiskā Mirandas Castro grāmata
- Lasi Miranda Castro prezentāciju Breastfeeding and Homeopathy
Uzturs un ieteikumi māmiņai zīdīšanas laikam 5. apr. 2017
Priecājos, ka tiekamies šajā rakstā, jo tas nozīmē, ka esi nolēmusi savu mazulīti zīdīt, tā nodrošinot labāko dzīves sākumu savam tik ilgi gaidītajam bērniņam. Kā Tu jau zini un kā daba paredzējusi, visvērtīgākais mazulim ir māmiņas piens, tāpēc pašai mammai jādara viss iespējamais, lai viņa varētu mazulīti barot ar krūti. Īpaši pirmajās dienās pēc dzemdībām, kad krūtīs veidojas jaunpiens. Bet, protams, arī turpmāk. Visu zīdīšanas laiku neizsakāmi svarīgs ir arī ģimenes un apkārtējo atbalsts, lai māmiņa varētu savu enerģiju veltīt mazulim. Jo māmiņas laika un enerģijas investīcija, barojot mazuli ar savu pieniņu, būs ilgtermiņa depozīts bērna veselības bankā.
Šajā rakstā par to, cik svarīgs ir māmiņas uzturs mazulīša zīdīšanas laikā. Netici nevienam (pat ja tas ir Tavs ģimenes ārsts vai pediatrs), kurš cenšas iestāstīt, ka māmiņas uzturs nav svarīgs, un ka piena kvalitāte no uztura nemainās. Es varētu uzkāpt uz jumta un kliegt pilnā balsī, lai mani sadzird visas mazuļu māmiņas Latvijā un tālu aiz tās robežām: "Piena kvalitāte IR atkarīga no tā, ko māmiņa ēd!". Tieši tik, cik pilnvērtīgi jaunā māmiņa ēdīs, tik bagāts ar uzturvielām būs viņas piens mazulītim, kas veidos pamatu bērniņa veselībai.
Būt vai nebūt Piena bankai Latvijā? 12.02.2015
Te iekopēju savu šodienas Face Book ierakstu Mājdzemdību (slēgtajā) grupā. Mana atbilde tapa uz kādas māmiņas jautājumu, ko darīt, ja pašai nepietiek pieniņa, ko iekrāt reizēm, kad gribas pavadīt laiku kopā ar vīru - iziet uz teātri utml. Tas, ka jau šobrīd ir raisījusies diskusija, mani priecē, jo liecina, ka ideja varbūt būs dzīvotspējīga.
WAPF conferencē http://wapfmunster.com/ Dr Natsaha Campbell-McBride runāja, ka sen ir laiks atcerēties un atjaunot WET NURSING. Jo ir tik daudz māmiņas, kuru bērniem ēdot tikai mammas pienu, ir veselības problēmas, nepanesamības, ādas problēmas utml. Tas ir tāpēc, ka mammas piens mazajam ir toksisks. Zinu, ka ar šo riskēju izsaukt uz sevi uguni (pretreakciju), taču, diemžēl, tāda ir mūsdienu realitāte. Dr Natasha to savā pieredzē ir redzējusi neskaitāmas reizes.
Jo māmiņu organisms ir pilns toksīniem, kas pāriet arī pienā un tiek mazulim. Ko tad darīt, jo ne jau maisījumi ir veselīgāka opcija? Dr Campbell-McBride ierosina dalīties ar pienu - atrast citu (veselu) jauno māmiņu, kam piena upes tek, un vienoties, kā to praktiski kārtot. Un ideāli, ja pieniņš tiek svešajam mazulim arī pa taisno no pupa. Jo noslaukšana, dzesēšana, glabāšana, sildīšana (nedod, Dies, mikroviļņos) - tas viss mazina piena dzīvības enerģiju. Tāpēc Dr Natasha ierosina barot savu mazuli un vēl kādu, kurš mammas pienu nedabū vai nedrīkst ēst.
Vai mūsu sabiedrība ir gatava šādam solim? Domāju, ka ne. Bet varbūt tieši Mājdzemdību atbalsta cilvēku loks un foršās vecmātes un dūlas, kas te darbojas, varētu šādu kustību uzsākt. Ja cilvēki var dabūt gatavu Tiešās tirdzniecības pulciņus, domāju, ka arī šai svētajā lietā nepieciešams tikai labs menedžments - piemēram, šādas māmiņas varētu pieteikties https://majdzemdibas.wordpress.com/ un tās, kam vajag atbalstu, zinātu, kur to meklēt.
Silvija
Mastīts - pirmās zāles Phytolacca 30C
Protams, Phytolacca nav vienīgās zāles mastītam. Par pārējām Homeopātiskajām zālēm un padomiem, ko darīt, kad radušās problēmas, zīdot savu mazulīti, lasi Mirandas Castro sagatavotajā prezentācijā. Pēti slaidus 22-34 un atrodi, kuras zālītes vislabāk atbilst Taviem simptomiem.
Kad mazulim laiks atvadīties no pupa
Homeopātiskais preparāts Lac Caninum 30C palīdzēs piena daudzumam ātrāk sarukt
Šīs Homeopātiskās zāles var arī noderēt gan Mastīta gadījumā, gan arī, kad esi nolēmusi mazuli no krūts nošķirt, un krūtīs sastrēgst pieniņš
- Belladonna 30C
- Phytolacca 30C
- Hepar sulph 6C
Piena sastāvs pielāgojas mazuļa vajadzībām
Vai zināji, ka mammas piens var mainīt sastāvu, pielāgojoties gan zīdaiņa vajadzībām katru dienu, gan reaģējot uz mazuļa slimošanu? Pa tiešo kontaktu/kanālu - caur mazuļa siekalām, kas nonāk mammas organismā pa krūts dziedzeriem zīdīšanas laikā - sievietes organismam tiek dots signāls izmainīt piena imunoloģisko sastāvu (tas top bagātāks ar leikocītiem un antivielām), lai tas spētu atbalstīt mazuli slimošanas laikā vai pasargājot no saslimšanas, ja tā jau uzglūn. Vai cilvēka ķermenis nav brīnums? Lasi te oriģinālo rakstu (angļu valodā)